"Rozdać pieniądze i zaciągnąć kredyty". Zbigniew Boniek kończy kadencję w PZPN

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek
PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek
zdjęcie autora artykułu

Zbigniew Boniek w sierpniu zakończy kadencję w roli prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Na Twitterze z przekąsem odniósł się do planów kandydatów na nowego szefa federacji. Przypomniał jeden z postulatów Józefa Wojciechowskiego.

Końca dobiega druga kadencja Zbigniewa Bońka w roli prezesa PZPN. Piłkarską federacją były piłkarz Widzewa, AS Roma czy Juventusu rządził od października 2012 roku, kiedy to na tym stanowisku zastąpił Grzegorza Latę. Prezesura Bońka miała się skończyć w zeszłym roku, ale ze względu na pandemię koronawirusa, została przedłużona.

O schedę po Bońku walczyć będzie kilku kandydatów. Start w wyborach na stanowisko prezesa PZPN zapowiedzieli Marek Koźmiński i Cezary Kulesza. Obaj współpracowali z Bońkiem podczas obecnej kadencji zarządu piłkarskiej federacji.

Były reprezentant Polski odniósł się na Twitterze do swojej kadencji i planów jego następców. Uczynił to w żartobliwy sposób, przypominając słowa jego kontrkandydata, Józefa Wojciechowskiego.

"Trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo pomysłów do 18 sierpnia będzie wiele... Szkoda, ze nie zrealizowałem planu Wojciechowskiego - 'rozdać pieniądze i zaciągnąć kredyty...' Ciężko byłoby o kandydatów" - napisał, mając na myśli dobrą finansową sytuację PZPN.

Czytaj także: Fortuna I Liga: ŁKS pokazał, kto jest Rycerzami Wiosny! Lider poległ w Łodzi po dramatycznej końcówce! Łatwa i wysoka wygrana Włochów. Sprzyjało im też szczęście

ZOBACZ WIDEO: Euro 2020. Ciężki turniej przed Polakami. "Dla mnie sukcesem będzie wyjście z grupy"

Źródło artykułu:
Komentarze (1)
avatar
prorok 1
5.06.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Boniek to grabarz Polskiej piłki nożnej zmarnował najlepsze lata w kadrze Lewandowskiego i spólki powołując na trenerów kadry swoich kolesi od kieliszka Nawałkę i Brzęczka , im szybciej odejdzi Czytaj całość