KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Oficjalnie: Wisła Kraków pozyskała potężnego sponsora

Do sezonu 2021/2022 PKO Ekstraklasy Wisła Kraków przystąpi z nowym sponsorem strategicznym. Krakowski klub właśnie ogłosił nawiązanie współpracy z firmą Orlen Oil.
Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Dawid Błaszczykowski i Daniel Obajtek Twitter / @WislaKrakowSA / Na zdjęciu: Dawid Błaszczykowski i Daniel Obajtek

Jako pierwszy, już w środę, o nawiązaniu współpracy między Orlen Oil a Wisłą Kraków poinformował Szymon Jadczak z Wirtualnej Polski (cały tekst TUTAJ).

W czwartek natomiast krakowski klub oficjalnie potwierdził związanie się z gigantem w branży olejów samochodowych. 

- W ramach współpracy mocny akcent położono na rozwój procesu szkoleniowego uzdolnionej młodzieży i zaplecza treningowego - podkreślił Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen, cytowany przez oficjalny portal Wisły. 

ZOBACZ WIDEO: Polacy mogą już żegnać się z Euro 2020? "Nie mamy szans z Hiszpanią i Szwecją"

Jak dowiedział się Szymon Jadczak, umowa została podpisana na rok, z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Nieoficjalnie wiadomo także, że kwota płacona przez Orlen będzie przewyższać 2,5 mln zł.

- Zawarta umowa - oprócz standardowych elementów - niesie ze sobą misję. Nie bez powodu użyłem słowa misja, gdyż misją zarówno Wisły, jak i PKN ORLEN jest wyniesienie rodzimego futbolu na wyższy poziom i ponowne zaistnienie 13-krotnego mistrza Polski na najwyższym szczeblu Ekstraklasy oraz na arenie międzynarodowej - powiedział Dawid Błaszczykowski, prezes TS Wisła Kraków.

Logotypy Orlen Oil pojawią się w centralnych miejscach koszulek meczowych Wisły, elementach ubioru sztabu oraz na bandach reklamowych oraz ekranach LED. Co więcej, logo Orlenu będzie także obecne na w bazie treningowej w Myślenicach. 

- Każdy projekt sponsoringowy, w który się angażujemy, musi przekładać się realnie na wzrost wartości marki i wspierać nasz biznes. Jednocześnie w całej Grupie ORLEN przykładamy dużą wagę do inicjatyw, które odpowiadają na potrzeby lokalnej społeczności. ORLEN OIL to spółka zakorzeniona w Krakowie i wsparcie klubu piłkarskiego w tym mieście uzupełnia prowadzone działania sponsoringowe. Wypracowane warunki gwarantują znaczący zwrot z zaangażowanego kapitału, co korzystnie przełoży się na sprzedaż, a co za tym idzie wyniki finansowe spółki -  podkreślił Daniel Obajtek. 

W ramach podpisanej umowy, do Rady Nadzorczej Wisły wejdzie także jeden nowy członek, wskazany przez Orlen Oil. "To ustalony element wspólnych negocjacji, udowadniający, że przedstawiciel Sponsora również będzie obecny podczas wszystkich istotnych decyzji podejmowanych w klubie w najbliższej przyszłości" - możemy przeczytać na oficjalnej stronie klubu.  

Czytaj także:
"Lewy" może mieć łatwiejsze zadanie przeciwko La Roja. Odważna teza hiszpańskiego trenera
Pierwsze wzmocnienie Lechii. Turecki skrzydłowy lekiem na problemy w ofensywie?

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (8)
 • crito Zgłoś komentarz
  Ja tam uważam, że bardzo dobrze, że polskie firmy wspierają polski sport. Wolę naszych sponsorów niż zagranicznych
  • Gekon Zgłoś komentarz
   Takie zastanawiające, że wybrał Wisłę a nie Cracovię:) Jeszcze trochę to wszystko będzie ponownie państwowe. Do tego prowadzi cały ten system komuno-socjalny.
   • zbych22 Zgłoś komentarz
    "Jako pierwszy, już w środę, o nawiązaniu współpracy" - co z tego wynika Panie Bukowski? Zapewne umowa jest ważniejsza.
    • Szef na worku Zgłoś komentarz
     Orlen Oil.. No to podziękował.
     • Żużel-fun Zgłoś komentarz
      I ponownie kasa państwowa czyli nasza. Państwo nie powinno wyróżniać tylko drużyn ze swojego miejsca zamieszkania lub blisko. Suski- Motor L, Czarnecki WTS, Obajtek-Kraków.
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×