ME: Wisła zremisowała z Arką

Po wyrównanym meczu, w ramach 4. kolejki Młodej Ekstraklasy, Wisła Kraków zremisowała z Arką Gdynia 1:1 (1:0), a ozdobą meczu były obydwie bramki. Już w 4. minucie długie prostopadłe podanie z głębi pola świetnie wykończył Adrian Ligenza i gospodarze szybko objęli prowadzenie.

Piotr Kostogrys

To mogli zresztą podwyższyć już chwilę później, ale tym razem Ligenza pomylił się nieznacznie. Goście znad morza mocno walczyli wprawdzie o odrobienie strat, ale świetnie spisywała się defensywa atualnych wicemistrzów Młodej Ekstraklasy - Wisły.

Po przerwie groźniejsze akcje stworzyli sobie wiślacy, jednak Sebastian Janik trafił tylko w boczną siatkę, a uderzenia Macieja Batki i Daniela Cyzio były niecelne. W 73. minucie nie pomylił się natomiast Michał Łabędzki, który po krótko rozegranym rzucie wolnym uderzył nie do obrony.

W końcówce spotkania obydwa zespoły mocno starały się ruszyć do ataku, ale więcej bramek nie padło, stąd sprawiedliwy remis.

Wisła Kraków - Arka Gdynia 1:1 (1:0)
1:0 - Ligenza 4'
1:1 - Łabędzki 73'

Wisła Kraków: Kurto - Kozieł, Rajfur, Czekaj, Zalewski (46' Cygal) - Rado (79' Wanatowicz), Masiuda (60' Chrzanowski), Cyzio, Janik (90' Ochman) - Ligenza (46' Batko), Papież.

Arka Gdynia: Zoch - Kowol, Łabędzki, Brodziński, Robakowski - Sulima, Czoska (86' Armata), Kazimierczak, Bułka - Pachowski (46' Jaszczyk), Wiśniewski (65' Beyl).

Żółte kartki: Rado, Rajfur (Wisła) oraz Jaszczyk, Wiśniewski (Arka).