Młodzież w drodze. Jagiellonia Białystok dopina pierwsze transfery

Jagiellonia Białystok może niebawem ogłosić pierwsze wzmocnienia przed nowym sezonem PKO Ekstraklasy. Trwają wstępne rozmowy na temat pozyskania Hiszpana Israela Puerto oraz dwójki młodych piłkarzy Odry Opole.

Kuba Cimoszko
Kuba Cimoszko
piłkarze Jagiellonii Białystok WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Jagiellonii Białystok
W ostatnich dniach "Przegląd Sportowy" informował o planach transferowych w Jagiellonii Białystok. Najpierw pisano o pracach nad przejęciem Israela Puerto, któremu z końcem czerwca wygaśnie umowa ze Śląskiem Wrocław. Obecnie zaś możemy przeczytać o poważnych działaniach w kierunku pozyskania Kacpra Tabisia i Michała Surzyna z Odry Opole.

Zainteresowanie Hiszpanem ma związek z kłopotami obrony w drużynie z Podlasia. Trener Ireneusz Mamrot już na swojej powitalnej konferencji prasowej podkreślił, że jest to pozycja priorytetowo wymagająca wzmocnienia. - Wszyscy wiemy, jak wyglądały statystyki straconych goli w ostatnim sezonie. Ponadto nie wiemy jak będzie wyglądała sprawa z Ivanem Runje - powiedział.

Według naszych informacji, pomysł zatrudnienia Puerto wyszedł właśnie od szkoleniowca Jagiellonii. Póki co trwają z nim wstępne rozmowy i trudno jednoznacznie określić, czy zakończą się one powodzeniem.

28-latek może trafić do Jagi w ramach wolnego transferu. Podobnie ma wyglądać sytuacja z Tabisiem i Surzynem, którym również niebawem mają wygasnąć kontrakty z dotychczasowym klubem. W przypadku tego drugiego trzeba będzie się jednak liczyć z zapłatą kilkudziesięciu tysięcy złotych ekwiwalentu za wyszkolenie.

Dotychczas Jagiellonia nie dokonała żadnych wzmocnień przed nowym sezonem PKO Ekstraklasy, choć w zespole nastąpiły pierwsze zmiany. Obecnie trwają letnie przygotowania.

ZOBACZ WIDEO: Paulo Sousa zaimponował ekspertowi. "Ma dużo odwagi, albo jest szalony"
Czy zespół Jagiellonii potrzebuje dużej przebudowy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×