Serie A: Milan ograł Sienę, remis w Bolonii

AC Milan został pierwszym samodzielnym liderem rozgrywek włoskiej Serie A. Rossoneri pokonali w sobotni wieczór AC Sienę i przynajmniej do niedzieli będą przewodzić ligowej stawce. W spotkaniu inaugurującym sezon 2009/2010 we Włoszech FC Bologna podzieliła się punktami z ACF Fiorentiną.

Agnieszka Kiołbasa

Fiołki były faworytem do zwycięstwa na Reanto Dall’Ara, ale podopieczni Cesare Prandelliego zawiedli oczekiwania. Do przerwy przegrywali z FC Bologna 0:1, a na listę strzelców wpisał się niechciany we Florencji Osvaldo. Po zmianie stron do wyrównania doprowadził rezerwowy Adrian Mutu.

W drugim sobotnim meczu AC Siena podejmowała AC Milan. Zgodnie z planem prowadzenie w tym spotkaniu objęli goście. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się świetnie dysponowany tego dnia Brazylijczyk Pato. Rossoneri długo z tego trafienia się nie cieszyli. Pięć minut później stan spotkania wyrównał Ghezzal. Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych Leonardo. Tuż po zmianie stron wynik rywalizacji na 2:1 ustalił Pato.

W niedzielny wieczór zostanie dokończona 1. kolejka rozgrywek Serie A.

FC Bologna - ACF Fiorentina 1:1 (1:0)
1:0 - Osvaldo 24'
1:1 - Mutu 54'

Bologna: Viviano, Raggi (59' C. Zenoni), Portanova (88' Moras), Britos, Vigiani, Mingazzini, Guana, Tedesco (76' Mutarelli), Valiani, Bombardini, Osvaldo.

Fiorentina: Frey, Comotto, Gamberini, Dainelli, Pasqual (75' Jorgensen), Donadel, Montolivo, Marchionni (88' Gobbi), Jovetić (46' Mutu), Vargas, Gilardino.

Żółte kartki: Britos (Bologna) oraz Comotto (Fiorentina).

Sędzia: Gervasoni.