Copa America: koniec pięknej passy Brazylii. Druga drużyna odpadła

10 kolejnych wygranych Canarinhos i koniec. Reprezentacja Brazylii zremisowała 1:1 z Ekwadorem w ostatnim meczu fazy grupowej Copa America 2021. Porażka 0:1 z Peru kosztuje Wenezuelę odpadnięcie z mistrzostw kontynentu.

Sebastian Mendez (z lewej) oraz Everton Getty Images / MB Media / Na zdjęciu: Sebastian Mendez (z lewej) oraz Everton
Już poprzednia wygrana Brazylii z Kolumbią była odrobinę szczęśliwa, skoro zapewniła ją sobie golem na 2:1 w dziesiątej doliczonej minucie. W rywalizacji z Ekwadorem nie postawiła na swoim, została zatrzymana, ale już wcześniej zapewniła sobie awans z pierwszego miejsca w grupie B do ćwierćfinału Copa America 2021.

Podopieczni Tite prowadzili od 37. minuty, w której Eder Militao strzelił głową na 1:0 po wrzutce Evertona z rzutu wolnego. Obrońca wyszedł wysoko w powietrze, a przymierzył tak dobrze, że bramkarz Hernan Galindez nawet nie pozorował interwencji.

Ekwador nie prezentuje się dobrze w 2021 roku, choć był rewelacją początku eliminacji do mistrzostw świata w strefie CONMEBOL. Od sześciu meczów nie potrafi zwyciężyć, ale akurat z urwania punktu Canarinhos powinien być zadowolony. Do remisu 1:1 doprowadził w 53. minucie Angel Mena, który pojawił się na boisku awaryjnie po nieco ponad kwadransie zamiast kontuzjowanego Moisesa Caicedo. Pokonał on Alissona z małej odległości po aż trzech przebitkach głową kompanów z zespołu.

Brazylia - Ekwador 1:1 (1:0)
1:0 - Eder Militao 37'
1:1 - Angel Mena 53'

Brazylia: Alisson - Emerson, Marquinhos, Eder Militao, Renan Lodi (49' Danilo) - Douglas Luiz (63' Casemiro), Fabinho - Lucas Paqueta (78' Everton Ribeiro), Roberto Firmino (63' Vinicius Junior), Everton (78' Richarlison) - Gabriel Jesus

Ekwador: Hernan Galindez - Angelo Preciado, Robert Arboleda, Piero Hincapie, Pervis Estupinan - Alan Franco, Jhegson Mendez, Moises Caicedo (17' Angel Mena), Diego Palacios (72' Gonzalo Plata) - Enner Valencia (84' Leonardo Campana), Ayrton Preciado (84' Mario Pineida)

Żółta kartka: Estupinan (Ekwador)

Sędzia: Roberto Tobar Vargas (Chile)

***

Z drugiego miejsca w grupie awansowała reprezentacja Peru, która zwyciężyła 1:0 z Wenezuelą. La Vinotinto pożegnali się z Copa America jako drudzy po wyeliminowanej już w grupie A reprezentacji Boliwii. Również w tym meczu kluczowy był stały fragment gry. W zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej zachował się Andre Carrillo i ominął strzałem Wuilkera Farineza.

Wenezuela - Peru 0:1 (0:0)
0:1 - Andre Carrillo 48'

Wenezuela: Wuilker Farinez - Roberto Rosales (69' Alexander Gonzalez), Nahuel Ferraresi, Mikel Villanueva, Luis Mago, Ronald Hernandez - Cristian Casseres (59' Jose Martinez), Junior Moreno, Edson Castillo (69' Yeferson Soteldo) - Jefferson Savarino (59' Romulo Otero), Sergio Cordova (79' Hurtado)

Peru: Pedro Gallese - Aldo Corzo, Miguel Araujo, Alexander Callens (29' Luis Abram), Miguel Trauco - Renato Tapia (73' Wilder Cartagena), Yoshimar Yotun - Andre Carrillo (73' Raziel Garcia), Sergio Pena, Christian Cueva (83' Alex Valera) - Gianluca Lapadula (83' Santiago Ormeno)

Żółta kartka: Hernandez (Wenezuela)

Sędzia: Patricio Loustau (Argentyna)