Copa America: koncert Lionela Messiego. Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe

Lionel Messi strzelił dwa gole, a przy trzecim asystował w wygranym 4:1 meczu Argentyny z Boliwią. Albicelestes awansowali do ćwierćfinału z pierwszego miejsca w grupie. Drugie wywalczył sobie Urugwaj.

Lionel Messi PAP/EPA / Sebastiao Moreira / Na zdjęciu: Lionel Messi
Argentyna strzeliła gola w pierwszej połowie wszystkim przeciwnikom w grupie. Na umieszczenie piłki w bramce wyeliminowanej od poprzedniego tygodnia Boliwii potrzebowała sześciu minut. Równie ładne było uderzenie z powietrza Alejandro Gomeza jak asysta Lionela Messiego. Lider Albicelestes nie zrobił problemu z towarzystwa pięciu przeciwników i miękko położył piłkę na stopie byłego gracza Atalanty.

Druga bramka w 33. minucie została wypracowana przez ten sam duet zawodników. Alejandro Gomez został kopnięty w szesnastce, a Lionel Messi był egzekutorem rzutu karnego. Argentyna spokojnie zbudowała zaliczkę, a przed przerwą strzeliła jeszcze gola na 3:0. Po przelobowaniu Carlosa Lampe na koncie Lionela Messiego były już dwie bramki oraz asysta, a tym razem ostatnie podanie w dobrym momencie wykonał Sergio Aguero.

Boliwia odpowiedziała w pierwszej połowie tylko jednym strzałem celnym z dystansu, z którym poradził sobie Franco Armani. Poza tym pozbawiona Marcelo Moreno drużyna męczyła się na połowie Argentyny i w przerwie musiała zastanowić się, jak uniknąć kompromitacji na pożegnanie z Copa America 2021.

Albicelestes poczuli się swobodnie, testowali różne kombinacje na obrzeżach pola karnego Boliwii. Może stali się aż zbyt rozluźnieni, ponieważ w 61. minucie La Verde strzelili gola na 1:3. Erwin Saavedra wykorzystał dogranie Leonela Justiniano i trafił w okienko.

Argentyna odpowiedziała pięć minut później golem dopiero co wprowadzonego z ławki rezerwowych Lautaro Martineza. Napastnik Interu Mediolan trafił z bliska na 4:1. Jego rywalizacja z Aguero o miejsce w podstawowym składzie na mecze w fazie pucharowej wygląda szczególnie ciekawie w drużynie Scaloniego. Generalnie lider grupy zaprezentował się obiecująco, choć trzeba pamiętać, że na tle niskiej jakości przeciwnika.

Boliwia - Argentyna 1:4 (0:3)
0:1 - Alejandro Gomez 6'
0:2 - Lionel Messi (k.) 33'
0:3 - Lionel Messi 42'
1:3 - Erwin Saavedra 60'
1:4 - Lautaro Martinez 65'

Boliwia: Carlos Lampe - Erwin Saavedra (85' Moises Villarroel), Luis Haquin, Adrian Jusino, Roberto Fernandez (81' Diego Wayar) - Leonel Justiniano - Jeyson Chura (61' Henry Vaca), Ramiro Vaca, Boris Cespedes (61' Jose Sagredo), Diego Bejerano - Gilbert Alvarez (61' Rodrigo Ramallo)

Argentyna: Franco Armani - Gonzalo Montiel, German Pezzella, Lisandro Martinez, Marcos Acuna - Guido Rodriguez (71' Leandro Paredes), Exequiel Palacios (71' Nicolas Dominguez) - Angel Correa (64' Giovani Lo Celso), Lionel Messi, Alejandro Gomez (56' Julian Alvarez) - Sergio Aguero (64' Lautaro Martinez)

Żółte kartki: Ramallo, Wayar (Boliwia) oraz Acuna (Argentyna)

Sędzia: Andres Rojas (Kolumbia)

***

Chęć powalczenia o koronę króla strzelców Copa America zgłosił Edinson Cavani. Drugiego gola w turnieju strzelił z rzutu karnego w 21. minucie meczu z Paragwajem. Jak się okazało, było to decydujące trafienie. Wynik 1:0 nie zmienił się i podopieczni Oscara Tabareza przeskoczyli na drugie miejsce w grupie.

Urugwaj - Paragwaj 1:0 (1:0)
1:0 - Edinson Cavani (k.) 21'

Urugwaj: Fernando Muslera - Nahitan Nandez, Diego Godin (46' Sebastian Coates), Jose Maria Gimenez, Matias Vina - Federico Valverde (76' Lucas Torreira), Matias Vecino (60' Martin Caceres), Rodrigo Bentancur - Nicolas De La Cruz, Edinson Cavani (68' Luis Suarez), Giorgian De Arrascaeta (67' Facundo Torres)

Paragwaj: Antony Silva - Alberto Espinola (57' Hector Martinez), Robert Rojas, Junior Alonso, Omar Alderete - Braian Samudio (73' Andres Cubas), Mathias Villasanti, Gaston Gimenez (74' Richard Sanchez), Angel Romero - Miguel Almiron (33' Oscar Romero), Gabriel Avalos (57' Carlos Gonzalez)

Żółte kartki: Alderete, Alonso (Paragwaj)

Sędzia: Raphael Claus (Brazylia)