Szykuje się rewolucja. Jagiellonia Białystok rozpoczęła zgrupowanie przedsezonowe

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Na zdjęciu: Jagiellonia Białystok
Materiały prasowe / Na zdjęciu: Jagiellonia Białystok
zdjęcie autora artykułu

Jagiellonia Białystok rozpoczęła zgrupowanie przedsezonowe w Kępie, które jest głównym etapem letnich przygotowań do startu PKO Ekstraklasy. Według informacji WP SportoweFakty, to w ich trakcie trener Ireneusz Mamrot ma dokonać rewolucji taktycznej.

Piłkarze Jagiellonii Białystok są już po pierwszych treningach podczas obozu w mazowieckiej Kępie. To będzie główny etap przygotowań drużyny do startu nowego sezonu PKO Ekstraklasy. Zgrupowanie ma trwać od 28 czerwca do 9 lipca, a w międzyczasie oprócz normalnych zajęć planowane jest też kilka sparingów.

Trener Ireneusz Mamrot nieco zaskoczył wyborem kadry, która stawiła się w mazowieckiej miejscowości. Na liście znalazło się dla 28 piłkarzy, a pośród nich jest kilku młodych zawodników z drużyn rezerw bądź juniorów. Nie ma natomiast Konrada Wrzesińskiego, który otrzymał od działaczy wolną rękę w poszukiwaniach nowego klubu. Brakuje też Pawła OlszewskiegoIvana Runje i Bogdana Tiru, ale ich z udziału wyeliminowały kontuzje. Do drużyny w najbliższych godzinach ma też dołączyć świeżo pozyskany Andrzej Trubeha.

– Zgrupowanie nie jest startem i finiszem pracy, którą już rozpoczęliśmy. Właśnie po to przeprowadzane są dwa treningi dziennie. Jedna jednostka jest bardziej motoryczna, a druga jest zdecydowanie taktyczna. Od początku idziemy w tym kierunku. Co do sparingów, to obecnie mamy potwierdzone mecze z Legią Warszawa, Radomiakiem Radom i Wigrami Suwałki. Jeśli zaś chodzi o treningi na zgrupowaniu, to będą po dwie jednostki dziennie, ale nie będzie brakowało dni kiedy będzie ich więcej - powiedział szkoleniowiec Jagi podczas konferencji prasowej przed startem obozu.

ZOBACZ WIDEO: Dwa oblicza reprezentacji Polski na EURO. Terlecki apeluje: Nasza młodzież nie będzie w stanie wejść na taki poziom

Mamrot zdradził dziennikarzom, że Jagiellonia pracuje nad pozyskaniem jeszcze jednego środkowego obrońcy. W ostatnich dniach "Przegląd Sportowy" poinformował, że działacze klubu sondowali podpisanie kontraktu z Michałem Pazdanem. Nie wiadomo jednak czy to jego miał na myśli.

Według naszych informacji, chęć pozyskania kolejnego stopera przez Jagiellonię ma związek z planowaną rewolucją taktyczną w zespole. W Kępie 50-letni szkoleniowiec ma intensywnie pracować nad wprowadzeniem ustawienia z trzema defensorami, czyli podobnego do tego w jakim grała reprezentacja Polski prowadzona przez Paulo Sousę podczas Euro 2020.

Kadra Jagiellonii na zgrupowanie w Kępie:

Bramkarze: Xavier Dziekoński, Jakub Jasionek, Błażej Niezgoda, Miłosz Piekutowski, Pavels Steinbors.

Obrońcy: Błażej Augustyn, Bartosz Kwiecień, Bojan Nastić, Israel Puerto, Godfrey Stephen Bitok, Kacper Tabiś, Bartłomiej Wdowik.

Pomocnicy: Bartosz Bayer, Jesus Imaz, Eryk Matus, Przemysław Mystkowski, Jakub Orpik, Martin Pospisil, Tomas Prikryl, Dani Quintana, Taras Romanczuk, Karol Struski, Michał Surzyn, Oliwier Wojciechowski.

Napastnicy: Bartosz Bida, Fiodor Cernych, Jakov Puljić, Krzysztof Toporkiewicz, Andrzej Trubeha.

Jagiellonia ma nowego stopera>>>

Źródło artykułu: