Sparing. Pięć bramek w meczu Legii z Lechią

Legia Warszawa rozegrała w środę mecz sparingowy z Lechią Gdańsk. Gospodarze przygotowujący się do eliminacji Ligi Mistrzów wygrali 3:2, w 51. minucie prowadząc już 3:0.

Michał Gałęzewski
piłkarze Legii Warszawa WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa
Jak to bywa w tego typu meczach, trenerzy obu zespołów - Czesław Michniewicz i Piotr Stokowiec - dokonali w trakcie trwania spotkania wielu zmian, dając szansę na wykazanie się większej liczbie zawodników. Już w 25. minucie wynik spotkania otworzył Bartosz Slisz, a przed przerwą podwyższył Kacper Skibicki.

Legioniści podwyższyli wynik na początku drugiej połowy, gdy Zlatana Alomerovicia pokonał jeszcze Ernest Muci. Dla Lechii kontaktowego gola strzelił Tomasz Makowski, a wynik sparingu - 3:2 - ustalił zawodnik testowany, który zastąpił Łukasza Zwolińskiego.

Legia przed eliminacjami do Ligi Mistrzów zagra jeszcze w sobotę, 3 lipca, z Jagiellonią Białystok. Lechię czeka jeszcze pięć spotkań kontrolnych, potwierdzonymi rywalami są Lech Poznań, Stomil Olsztyn, Radomiak Radom i Chojniczanka Chojnice.

- Cieszę się, że zagraliśmy tę grę kontrolną w atmosferze meczowej. Zawsze cieszy zdobycie trzech bramek, ale martwi strata dwóch. Na pewno miała na to wpływ sytuacja, w której musieliśmy zmienić ustawienie, przez co wkradło się trochę chaosu. Lechia grała ambitnie, ale i my mogliśmy jeszcze podwyższyć to prowadzenie. Ogólnie jestem zadowolony z tego, że mimo trudnych warunków - było naprawdę bardzo gorąco - gra toczyła się w dobrym tempie. Należało w to włożyć więcej energii niż normalnie, byliśmy zaangażowani, choć popełniliśmy też kilka błędów. Przeanalizujemy to spotkanie i zastanowimy się, czy w sobotę zagramy podobnie, czy też damy szansę zmiennikom - powiedział po zamkniętym dla kibiców i mediów meczu Czesław Michniewicz w rozmowie z legia.com.

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 3:2 (2:0)
1:0 - Bartosz Slisz 25'
2:0 - Kacper Skibicki 39'
3:0 - Ernest Muci 51'
3:1 - Tomasz Makowski 69'
3:2 - zawodnik testowany 81'

Legia Warszawa: Artur Boruc - Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska (62' Jakub Kisiel), Mateusz Hołownia (46' Joel Abu Hanna) - Kacper Skibicki (46' Mattias Johansson), Bartosz Slisz, Andre Martins (61' Josue Pesqueira), Filip Mladenović - Bartosz Kapustka (46' Ernest Muci), Luquinhas (61' Kacper Kostorz) - Mahir Emreli (46' Rafael Lopes).

Lechia Gdańsk: Zlatan Alomerović (77' Antoni Mikułko) - Mykoła Musolitin (46' Mateusz Żukowski), Mario Maloca (46' Bartosz Kopacz), Michał Nalepa (46' Joseph Ceesay), Conrado (46' Rafał Pietrzak) - Łukasz Zwoliński (46' zawodnik testowany), Jarosław Kubicki (46' Bartosz Brylowski), Kristers Tobers (46' Maciej Gajos), Jakub Kałuziński (46' Tomasz Makowski), Ilkay Durmus (46' Filip Koperski) - Flávio Paixao (46' Kacper Sezonienko).

Czy Legia zaprezentuje się pozytywnie w europejskich pucharach?