Arka Gdynia obnażyła słabości Lecha Poznań w sparingu

Piłkarze Kolejorza przegrali drugi sparing podczas letnich przygotowań i drugi raz lepsza okazała się drużyna z Trójmiasta. Najpierw Lechia Gdańsk, teraz Arka Gdynia. Żółto-niebiescy zagrali dobre spotkanie i pewnie zwyciężyli 2:0.

Tomasz Galiński
piłkarze Arki Gdynia WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Arki Gdynia
Oglądaliśmy spotkanie toczone w dość intensywnym tempie. Po zawodnikach obu drużyn nie było widać zmęczenia przygotowaniami. I choć to Lech Poznań stwarzał sobie więcej okazji, to bardziej konkretni byli gdynianie. Arka Gdynia wyszła na prowadzenie po świetnym kontrataku, Marcus Vinicius da Silva nie spanikował w sytuacji sam na sam z bramkarzem, minął go i wpakował piłkę do pustej bramki.

W drugiej połowie wyglądało to podobnie. Lech atakował, napierał, stwarzał zagrożenie pod bramką Arki, ale to podopieczni Dariusza Marca byli skuteczniejsi i po dobrym dośrodkowaniu Christiana Alemana wynik podwyższył Rafał Wolsztyński.

Dla Lecha był to czwarty sparing tego lata, natomiast dla Arki dopiero drugi. Oba zespoły są oczywiście na innym etapie przygotowań i nie można wyciągać zbyt daleko idących wniosków po tych wynikach.

Lech Poznań - Arka Gdynia 0:2 (0:1) 0:1 Marcus Vinicius da Silva 12' 0:2 Rafał Wolsztyński 67'

Lech Poznań: (I połowa) Mickey van der Hart - Alan Czerwiński, Mateusz Skrzypczak, Dorde Crnomarković, Krystian Palacz - Jan Sykora, Karlo Muhar, Nika Kwekweskiri, Filip Marchwiński, Jakub Karbownik - Aron Johannsson (35' Filip Wilak).

(II połowa) Miłosz Mleczko - Filip Borowski, Dorde Crnomarković, Maksymilian Pingot, Alan Czerwiński (68' Dani Ramirez) - Joel Pereira, Mateusz Skrzypczak (53' Jesper Karlstrom), Antoni Kozubal, Filip Marchwiński (68' Michał Skóraś), Filip Wilak - Joao Amaral.

Arka Gdynia: (I połowa) Kacper Krzepisz - Fabian Hiszpański, Michał Marcjanik, Haris Memić, Luis Valcarce - Kacper Skóra, Adam Danch, Michał Bednarski, Marcus Vinicius, Artur Siemaszko - Jakub Wilczyński.

(II połowa) Daniel Kajzer - Arkadiusz Kasperkiewicz, Michał Marcjanik (75' Haris Memić), Martin Dobrotka, Fabian Hiszpański - Christian Alemán, Mikołaj Łabojko, Adam Danch (72' Jakub Chojnowski), Mateusz Stępień - Mateusz Żebrowski (61' Rafał Wolsztyński), Nestor Gordillo.

Szalone sceny w Anglii. "Piłkarze otworzyli pudełko pełne szczęścia"

Czy Lech zakończy sezon 2021/22 na ligowym podium?