Grał z koszmarną kontuzją. Boli od samego patrzenia [FOTO]

Angel Di Maria został wybrany najlepszym piłkarzem finału Copa America. Aż trudno w to uwierzyć, ale w meczu grał z kontuzją. I to nie byle jaką, o czym świadczy zdjęcie wspomnianego urazu.

Dawid Borek
Dawid Borek
Angel Di Maria PAP/EPA / Antonio Lacerda / Na zdjęciu: Angel Di Maria
W finale Copa America 2021 Argentyna pokonała 1:0 Brazylię. Jedynego gola strzelił właśnie Angel Di Maria, w 22. minucie lobując Edersona. Nic dziwnego, że piłkarz Paris Saint-Germain został wybrany piłkarzem meczu.

Nagroda należała mu się tym bardziej dlatego, że Di Maria rozgrywał to spotkanie z kontuzją, której doznał w pierwszej połowie. Mimo urazu kontynuował zawody, z boiska schodząc dopiero w 79. minucie.

Argentyńczyk kontuzjował kostkę. Ta bardzo mocno spuchła, co w mediach społecznościowych pokazała żona zawodnika, Jorgelina Cardoso. Boli od samego patrzenia na fotografię opublikowaną w sieci.
Teraz Di Marię czeka rehabilitacja. Ból spowodowany kontuzją z pewnością wynagradza fakt wywalczenia trofeum, na które Argentyna czekała od 1993 roku. I to po meczu z odwiecznym rywalem.

Swoją drogą Di Maria nie był jedynym reprezentantem Argentyny, który zacisnął zęby w finale Copa America. Problemy zdrowotne, konkretnie ze ścięgnami podkolanowymi, miał Lionel Messi.

Przepisał Messiemu 1500 zastrzyków. "Gdy do mnie trafił, miał tylko 125 cm wzrostu. Był poniżej skali"