El. LM: gol weterana i kapitalna zmiana trenera Alaszkertu

Kajrat Ałmaty, Alaszkert Erywań oraz Neftczi Baku wygrali dwumecze w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Istotne gole strzelali 37-letni Vagner Love oraz wprowadzony zaledwie minutę wcześniej Vincent Bezecourt.

Vagner Love Getty Images / Alexandre Schneider / Na zdjęciu: Vagner Love
Kajrat Ałmaty wykorzystał atut własnego boiska, szybko przystąpił do ataku na bramkę Maccabi Hajfa i potrafił przekuć przewagę w prowadzenie. W 10. minucie Vagner Love wparował w pobliże pola bramkowego, ograniczył dostęp do piłki i trafił z bliska pod poprzeczkę. Przed przerwą doświadczony Brazylijczyk miał jeszcze dwie szanse na gola, ale zatrzymał go bramkarz. Wynik na 2:0 zmienił inny zawodnik Ajbol Abiken uderzeniem z powietrza po beznadziejnym zachowaniu defensora Maccabi.

Pierwsze spotkanie w rywalizacji Alaszkertu Erywań z Connah's Quay Nomads FC zakończyło się remisem 2:2, dlatego walijska drużyna poleciała do Armenii z nadzieją na przejście do kolejnego etapu eliminacji Ligi Mistrzów. Goście byli zdyscyplinowani w obronie, dwa mocne uderzenia zatrzymał ich golkiper, a wynik 0:0 po 90 minutach oznaczał dogrywkę. W 112. minucie trener Alaszkertu wprowadził z ławki rezerwowych Vincenta Bezecourta, a ten dosłownie po chwili zdobył gola na miarę awansu.

W dobrej sytuacji było Neftczi Baku, które przystąpiło do meczu u siebie po zwycięstwie 2:1 na stadionie Dinama Tbilisi. Sytuacja zespołu z Azerbejdżanu skomplikowała się po strzale Milana Radina, byłego pomocnika Korony Kielce. Zimny prysznic podziałał mobilizująco na piłkarzy Neftczi, ponieważ minął tylko nieco ponad kwadrans i również w rewanżu zrobiło się 2:1.