Nosze, ból, cierpienie. Dramat młodego piłkarza Rakowa Częstochowa

Bardzo szybko i fatalnie dla Bena Ledermana zakończył się mecz Rakowa Częstochowa z Suduvą w eliminacjach do Ligi Konferencji. Wszystko wskazuje na to, że piłkarz nabawił się poważnej kontuzji.

PS
Ben Lederman opuszcza boisko na noszach Newspix / PIOTR KUCZA/FOTOPYK / Na zdjęciu: Ben Lederman opuszcza boisko na noszach
Bez bramek i bez większych emocji - pierwszy mecz Rakowa Częstochowa w europejskich pucharach, z Suduvą, zakończył się wynikiem 0:0. A na domiar złego, zespół prowadzony przez Marka Papszuna już w pierwszych minutach rywalizacji stracił podstawowego zawodnika.

21-latek już w 9. minucie meczu starł się z jednym z rywali, źle postawił nogę spadając na murawę, a później długo się z niej nie podnosił. To zwiastowało, że nabawił się poważniejszego urazu. Plac gry opuścił na noszach, chowając pełną cierpienia twarz w dłoniach.

Nie wiadomo póki co, jak poważny jest to uraz, ale okoliczności wskazują, że nie wróci do gry zbyt szybko. W niedzielę Raków czeka pierwszy mecz w sezonie 2021/22 w PKO Ekstraklasie. Podopieczni Papszuna na wyjeździe zmierzą się z Piastem Gliwice. Za tydzień, 29 lipca, rozegrają rewanżowy mecz w Lidze Konferencji.

Lederman to kolejny piłkarz PKO Ekstraklasy, który wypada z gry jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek. W środę, również w europejskich pucharach, poważnego urazu nabawił się Bartosz Kapustka.

Ofensywna taktyka Jacka Magiery. "Śląsk chce dominować i strzelać gole"
Liga Konferencji Europy. Dublet polskiego napastnika! FC Kopenhaga o krok od awansu