El. LM: wielkie emocje w Danii. Szkocki gigant pożegnał się z rozgrywkami

Po wyrównanym meczu FC Midtjylland wyeliminowało Celtic Glasgow z Ligi Mistrzów. Duńczycy zwyciężyli 2:1 po dogrywce. PSV Eindhoven dopełniło formalności i pokonało 2:1 Galatasaray Stambuł.

Rafał Szymański
piłkarze Celticu Glasgow PAP/EPA / Bo Amstrup / Na zdjęciu: piłkarze Celticu Glasgow
Spotkanie w Glasgow zakończyło się remisem 1:1, dlatego rewanż zapowiadał się niezwykle interesująco. Na początku drugiej połowy Callum McGregor kapitalnie uderzył zza pola karnego. Duńczycy odpowiedzieli trafieniem Awera Mabila.

Do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebna była dogrywka. Ostatnie słowo należało do Raphaela Onyediki. W 94. minucie Nigeryjczyk odnalazł się w polu karnym po dograniu Madsa Hansena i zapewnił awans swojej drużynie.

W komfortowej sytuacji byli piłkarze PSV Eindhoven. Przed tygodniem Holendrzy zdeklasowali Galatasaray (5:1). W środę na listę strzelców po stronie gości wpisali się Noni Madueke i Marco van Ginkel. Honorową bramkę dla Turków zdobył Mbaye Diagne.

Wielu emocji przysporzyło starcie Young Boys Berno - Slovan Bratysława, choć pierwszy mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Do 60. minuty Szwajcarzy prowadzili 3:0, później Slovan zaczął odrabiać straty. Ostatecznie drużyna Davida Wagnera wygrała 3:2 i zameldowała się w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.

FC Midtjylland - Celtic Glasgow 2:1 pd. (1:1, 1:1, 0:0)
0:1 - Callum McGregor 48'
1:1 - Awer Mabil 61'
2:1 - Raphael Onyedika 94'

Pierwszy mecz: 1:1. Awans: FC Midtjylland

Neftczi Baku - Olympiakos Pireus 0:1 (0:1)
0:1 - Georgios Masouras 15'

Pierwszy mecz: 0:1. Awans: Olympiakos Pireus

Sheriff Tyraspol - Alaszkert Erywań 3:1 (2:1)