SPL: Hit 34. kolejki na remis

Zaplanowane na niedzielę spotkanie Dundee United z Hibernian Edynburg było najciekawiej zapowiadającym się pojedynkiem 34. kolejki. Oba zespoły mają szansę na zajęcie miejsca na podium, gwarantującego udział w przyszłorocznej edycji Pucharu UEFA. Wynik 1:1 nie zadowala zatem żadnej ze stron.

Daniel Rosół

Przed meczem drużyny Dundee United i Hibernian z dorobkiem 50 punktów plasowały się tuż za podium, mając dwa punkty straty do trzeciego w ligowej tabeli Motherwell FC. Dlatego triumf w niedzielnym hicie kolejki pozwoliłoby zwycięzcy wyprzedzić ekipę The Wells.

Kibice zebrani na Tannadice Park długo czekali na pierwszą bramkę. W 57. minucie prowadzenie gościom dał Dean Shiels. Mandarynki wyrównały po trzech minutach, gdy Noel Hunt wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Thierry?ego Gathuessiego na Marku de Vriesie.

Całe spotkanie w barwach United rozegrał Łukasz Załuska. Polak kwadrans przed końcem uchronił swój zespół przed porażką wygrywając pojedynek jeden na jeden ze Stevenem Fletcherem.

Dundee United - Hibernian Edynburg 1:1 (0:0)
0:1 - Shiels 57'
1:1 - Hunt (k.) 60'