El. LKE. To nie był dzień Kamila Wilczka. Grad bramek w Izraelu i Norwegii

Kamil Wilczek zmarnował "jedenastkę", a jego FC Kopenhaga zremisowała 1:1 z Lokomotiwem Płowdiw. Tego samego dnia Maccabi Hajfa zdeklasowała HB Torshavn (7:1). Rosenborg Trondheim rozprawił się z NK Domżale (6:1).

Rafał Szymański
Kamil Wilczek w barwach FC Kopenhaga Getty Images / Lars Ronbog / Na zdjęciu: Kamil Wilczek w barwach FC Kopenhaga.
Trener drużyny z Kopenhagi zaufał dwóm Polaków - Kamil Grabara i Kamil Wilczek zagrali od pierwszej minuty w Lidze Konferencji Europy. Po 74. minutach Duńczycy remisowali 1:1 z Lokomotiwem.

Przed wielką szansą stanął właśnie Wilczek. Na kwadrans przed końcem napastnik  został wyznaczony do rzutu karnego, ale piłka po jego strzale zatrzymała się na słupku. W 81. minucie opuścił plac gry. Grabara zagrał w pełnym wymiarze czasowym - z jedenastu metrów pokonał go Dimitar Iliew, były gracz Wisły Płock.

MSK Żylina z Jakubem Kiwiorem w składzie wygrała 1:0 z Tobołem Kostanaj. Niesamowity mecz odbył się w Hajfie - Maccabi rozbiło u siebie HB Torshavn (7:2), po stronie gości wystąpił Michał Przybylski. Pokaźną zaliczkę ma Rosenborg Trondheim, który zwyciężył 6:1 z NK Domżale.

W grze o awans do czwartej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy pozostają też Śląsk i Raków. W korzystniejszej sytuacji są wrocławianie. Mecze rewanżowe zostaną rozegrane 10 i 12 sierpnia.