Real Madryt na remis z AC Milan. Gareth Bale się nie popisał

W ramach przygotowań przedsezonowych Real Madryt mierzył się z AC Milan w Klagenfurcie. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Gareth Bale mógł przesądzić o zwycięstwie "Królewskich".

Rafał Szymański
Sandro Tonali i Luka Modrić Getty Images / Claudio Villa/AC Milan / Na zdjęciu: Sandro Tonali i Luka Modrić
Od pierwszego gwizdka sędziego "Rossoneri" ruszyli do ataku. Już w 4. minucie Theo Hernandez wbiegł w pole karne z lewej strony. Piłka po strzale Francuza odbiła się od słupka.

Gareth Bale wypracował sobie okazję przed przerwą. Davide Calabria i Sandro Tonali wzięli go w kleszcze, Walijczyk upadł i Walter Altman podyktował "jedenastkę". Do rzutu karnego podszedł sam poszkodowany. Bale strzelił w prawy dolny róg bramkarza i Mike Maignan bez większego problemu odbił piłkę.

Po wznowieniu gry Luka Modrić groźnie uderzył z dystansu. Maignan próbował interweniować, jednak doświadczony Chorwat trafił w poprzeczkę.

W 65. minucie szalę zwycięstwa na korzyść AC Milan mógł przechylić Brahim Diaz. Były gracz Realu kropnął z dystansu i Andrij Łunin popisał się efektowną paradą. W samej końcówce na murawie pojawiło się dwóch intruzów, dlatego sędzia zarządził krótką przerwę. Mecz kontrolny zakończył się rezultatem 0:0.

Na stadionie w Klagenfurcie pojawiło się około 30 tysięcy kibiców. Po raz pierwszy w koszulce Realu wystąpił David Alaba. Po stronie mediolańczyków zagrał Olivier Giroud. 14 sierpnia "Królewscy" zmierzą się z Deportivo Alaves, natomiast 23 sierpnia AC Milan podejmie rywalizację z Sampdorią.

Real Madryt - AC Milan 0:0

Real: Thibaut Courtois (46' Andrij Łunin) - Lucas Vazquez (70' Marvin), Nacho, David Alaba (46' Eder Militao), Marcelo (46' Miguel Guiterrez), Casemiro (46' Antonio Blanco), Luka Modrić (60' Martin Odegaard), Isco (84' Victor Chust), Rodrygo (70' Sergio Arrbias), Gareth Bale (46' Vinicius Junior), Luka Jović (46' Mariano Diaz).

Milan: Mike Maginan - Davide Calabria (76' Pierre Kalulu), Fikayo Tomori, Alessio Romagnoli (61' Simon Kjaer), Theo Hernandez (82' Fode Ballo Toure), Rade Krunić, Sandro Tonali (81' Daniele Maldini), Brahim Diaz (81' Samu Castillejo), Alexis Saelemeakers (82' Tommaso Pobega), Rafael Leao (46' Ante Rebić), Olivier Giroud.

Żółte kartki: Calabria (Milan).

Sędzia: Walter Altman.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)