Niespodzianki w Pucharze Niemiec. Dawid Kownacki z bramką na koncie

Dawid Kownacki trafił do siatki w starciu Fortuny Duesseldorf z VfL Oldenburg (5:0). Asystę zaliczył Marcin Kamiński, a jego Schalke pewnie wygrało z FC 08 Villingen (4:1). Niespodziewanie z pucharem pożegnał się Eintracht Frankfurt.

Rafał Szymański
Dawid Kownacki Getty Images / Stefan Brauer/DeFodi Images / Na zdjęciu: Dawid Kownacki
To była różnica klas. Po pierwszej połowie goście prowadzili 3:0, w 26. minucie Dawid Kownacki zamienił rzut karny na gola. Ostatecznie Fortuna wygrała aż 5:0 w Oldenburgu. Polski napastnik zagrał w pełnym wymiarze czasowym. W 62. minucie Jakub Piotrowski podniósł się z ławki rezerwowych.

Schalke wywiązało się z roli faworyta i zwyciężyło z FC 08 Villingen. Warto odnotować, że cały mecz rozegrał Marcin Kamiński, który w 79. minucie asystował przy trafieniu Yaroslava Mikhailova. Jedną z bramek zdobył Rodrigo Zalazar, były gracz Korony Kielce.

Union Berlin poradził sobie z Turkgucu Munchen (1:0). Na debiuty poczekają jeszcze Tymoteusz Puchacz oraz Paweł Wszołek. Ten pierwszy spędził cały mecz na ławce, natomiast skrzydłowy nie został uwzględniony w kadrze meczowej.

Dennis Jastrzembski walczy o miejsce w składzie seniorów Herthy Berlin. W niedzielę stołeczna drużyna wygrała 1:0 z Meppen. W 80. minucie Jastrzembski zastąpił Stevana Joveticia. Krzysztof Piątek wciąż przechodzi rehabilitację.

Ogromnym zaskoczeniem jest fakt, że Eintracht Frankfurt odpadł z Pucharu Niemiec po porażce z trzecioligowym Mannheim (0:2). Spod topora uciekł Wolfsburg, który wygrał 3:1 po dogrywce z Preussen Munster. Bartosz Białek zmaga się z problemami zdrowotnymi i dlatego opuścił mecz "Wilków".

I runda Pucharu Niemiec:

SV 07 Elversberg - 1.FSV Mainz 05 2:2 (0:0, 1:1) rzuty karne 7:8
1:0 - Luca Schnellbacher 73'
1:1 - Jonathan Burkardt 89'
2:1 - Luca Schnellbacher 110'
2:2 - Jonathan Burkardt 115'

FC 08 Villingen - Schalke 04 Gelsenkirchen 1:4 (1:1)

1:1 - Ellyes Skhiri 69'

SV Waldhof Mannheim - Eintracht Frankfurt 2:0 (0:0)
1:0 - Marcel Seegert 48'
2:0 - Joseph Boyamba 52'

SV Meppen - Hertha Berlin 0:1 (0:0)
0:1 - Davie Selke 90+1'

Preussen Munster - VfL Wolfsburg 1:3 (0:0, 1:1)
1:0 - Marcel Hoffmeier 74'
1:1 - Josip Brekalo 90'
1:2 - Wout Weghorst 103'
1:3 - Ridle Baku 120+1'

VfL Oldenburg - Fortuna Duesseldorf 0:5 (0:3)
0:1 - Rouwen Hennings 13'
0:2 - Carsten Abbes (s.) 23'
0:3 - Dawid Kownacki (k.) 26'
0:4 - Rouwen Hennings 61'
0:5 - Nicklas Shipnoski 70'

RW Kobienz - SSV Jahn Regensburg 0:3 (0:2)
0:1 - Jan-Niklas Beste 27'
0:2 - Andreas Albers 31
'0:3 - Max Besuschkow 68'

Turkgucu Munchen - 1.FC Union Berlin 0:1 (0:1)
0:1 - Max Kruse 23'

Eintracht Brunszwik - Hamburger SV 1:2 (1:1)
0:1 - Jan Gyamerah 29'
1:1 - Luc Ihorst 44'
1:2 - Robert Glatzel 68'

Wurzburger Kickers - SC Freiburg 0:1 (0:1)
0:1 - Jonathan Schmid 45'

Hansa Rostock - 1. FC Heidenheim 3:2 (0:1, 1:1)
0:1 - Patrick Mainka 25'
1:1 - Patrick Mainka (s.) 57'
2:1 - Calogero Rizzuto 94'
2:2 - Stefan Schimmer 109'
3:2 - Ridge Munsy 120'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)