El. LE: napastnik znany z polskich boisk napisał historię

W eliminacjach Ligi Europy błysnął Jose Embalo, którego dublet pomógł w awansie Alaszkertowi Erywań. W rozgrywkach pozostają między innymi Galatasaray Stambuł oraz Celtic Glasgow.

Jose Embalo Getty Images / Matthew Ashton - AMA / Na zdjęciu: Jose Embalo
Klub z Armenii zagra po raz pierwszy w grupie europejskiego pucharu. Alaszkert Erywań wyeliminował po dogrywce kazachski Kajrat Ałmaty, a do zwycięstwa 3:2 poprowadził go znany z polskich boisk Jose Embalo. Strzelił dwa gole, a jeszcze w poprzednim sezonie zaliczył spadek ze szczebla centralnego w barwach Olimpii Grudziądz. W 43. minucie Portugalczyk wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, a po przerwie popisał się indywidualnym atakiem.

Dwumecz Anorthosisu Famagusta z Rapidem Wiedeń miał wyłonić przeciwnika dla Śląska Wrocław. Po porażce podopiecznych Jacka Magiery 0:4 z Hapoelem Beer Szewa można już tylko odnotować, że izraelska drużyna powalczy o wejście do grupy Ligi Konferencji Europy z przeciwnikiem z Cypru. Anorthosis wygrał rewanż u siebie 2:1, ale o jego odpadnięciu z eliminacji Ligi Europy zdecydowała porażka 0:3 poniesiona na terenie Rapidu.

Galatasaray Stambuł zawiódł w pierwszym meczu z Saint Johnstone FC, dlatego musiał mobilizować się na rewanż w Szkocji. W nim dominował i zagwarantował sobie awans zwycięstwem 4:2. Szkoci poprawili sobie samopoczucie wygraną 3:0 Celticu z FK Jablonec. W rozgrywkach pozostają fiński HJK Helsinki i słoweński NS Mura.