The Championship: komplet punktów zespołu Helika. Białkowski skapitulował w końcówce

Barnsley Michała Helika zwyciężyło 1:0 z Coventry City. Millwall tylko zremisowało 1:1 w starciu z Blackburn, 90 minut rozegrał Bartosz Białkowski.

Rafał Szymański
Michał Helik Getty Images / Ian Cook - CameraSport / Na zdjęciu: Michał Helik
Barnsley przystępowało do sobotniego spotkania w roli faworyta. Bramkę na wagę zwycięstwa gospodarzy zdobył Dominik Frieser. W 39. minucie Austriak wpisał się na listę strzelców po dograniu Romala Palmera. Coventry miało doskonałą okazję w doliczonym czasie, Viktor Gyokeres zmarnował rzut karny.

Na środku obrony zespołu z Oakwell Stadium wystąpił Michał Helik. Uczestnik Euro 2020 liczy na powołanie na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Po zwycięstwie 1:0 Barnsley wskoczyło na 9. pozycję w stawce The Championship. Coventry City jest 14.

O tej samej porze rozpoczął się mecz Millwall z Blackburn. Pierwszy  gol padł dopiero w 64. minucie tej rywalizacji. Jed Wallace dał radość miejscowym kibicom. Przed końcem Ben Brereton znalazł sposób na bramkarza rywali.

W piątek Bartosz Białkowski podpisał nowy kontrakt z Millwall. Polski golkiper wciąż czeka na pierwsze czyste konto w nowym sezonie. Jego klub jest 16. w tabeli, natomiast Blackburn znajduje się na 6. miejscu.

Barnsley FC - Coventry City 1:0 (1:0)
1:0 - Dominik Frieser 39'

Millwall FC - Blackburn Rovers 1:1 (0:0)
1:0 - Jed Wallace 64'
1:1 - Ben Brereton 76'

Czy Barnsley awansuje do Premier League?