Mateusz Lis wywalczył miejsce w składzie. Udany debiut Polaka w Turcji

Mateusz Lis rozegrał pierwszy mecz po transferze do Altay SK. Polak zachował czyste konto, a jego zespól pewnie wygrał z Kayserisporem (3:0).

Rafał Szymański
Mateusz Lis WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Mateusz Lis
W zeszłym sezonie drużyna Altay SK po barażach wywalczyła awans do tureckiej elity. Zawodnicy Mustafy Denizliego mierzyli się z Kayserisporem w pierwszej kolejce Super Lig.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy, Daouda Bamba skompletował dublet. W 86. minucie rywalizacji trzeciego gola dołożył Brazylijczyk Thaciano. Zespół Altay SK miał powody do świętowania po zwycięstwie 3:0 na własnym obiekcie.

To był pierwszy występ Mateusza Lisa po transferze do Altay SK. Były bramkarz Wisły Kraków zaliczył czyste konto w swoim debiucie. 24-latek związał się z tureckim klubem do 30 czerwca 2025 roku.

Trener Denizli nie wpuścił na boisko Marco Paixao, Portugalczyk obserwował mecz z ławki rezerwowych. Po stronie Kayserisporu zadebiutował Carlos Mane, który niedawno był przymierzany do Lecha Poznań.

Lis szybko wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie. W drugiej kolejce jego klub zagra na wyjeździe z Alanyasporem (21 sierpnia).

Altay SK - Kayserispor 3:0 (2:0)
1:0 - Daouda Bamba 8'
2:0 - Daouda Bamba 45+1
3:0 - Thaciano 87'

Co z przyszłością Juranovicia? Los Chorwata w rękach piłkarza Manchesteru City!
Koncert Borussii pod batutą genialnego Haalanda! Eintracht tylko stał i podziwiał rywala

Czy Altay SK będzie czołową drużyną Super Lig?