"To jest gol, po którym opadają szczęki". Niesamowite trafienie na Camp Nou

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter /  / Na zdjęciu: bramkarz Barcelony Neto bez szans
Twitter / / Na zdjęciu: bramkarz Barcelony Neto bez szans

Real Sociedad nie zdołał wywieźć punktów z Camp Nou przegrywając z Barceloną 2:4. Na osłodę zostaje im nieprawdopodobne trafienie Mikela Oyarzabala.

To było znakomite otwarcie nowego sezonu Primera Division na Camp Nou. 6 goli, nagły zwrot akcji i "to" uderzenie z rzutu wolnego Mikela Oyarzabala.

FC Barcelona rozpoczęła znakomicie i prowadziła już z Realem Sociedad 3:0. Goście nie zamierzali się jednak poddać. W 82. minucie zdobyli pierwszą bramkę, a trzy minuty później byli już o włos od wielkiego powrotu.

Do piłki ustawionej ok. 25. metrów od bramki "Dumy Katalonii" podszedł wspomniany Oyarzabal i przymierzył perfekcyjnie. Bramkarz "Barcy" Neto pofrunął efektownie, ale piłki sięgnąć nie zdołał.

- Wow! Co za bramka! Niezwykła historia na Camp Nou. To jest gol, po którym opadają szczęki! - krzyczeli komentatorzy stacji Eleven Sport. Fenomenalny gol! Czyste piękno, tak to trzeba określić.

Obserwatorzy spotkania przyznali nawet, że uderzenie do złudzenia przypominało dziesiątki takich, jakie na Camp Nou rywalom Barcelony umieścił w siatce... Lionel Messi.

Cudowne uderzenie Oyarzabala finalnie nie pomogło ekipie z Sociedad dokonać rzeczy wielkiej i doprowadzić do remisu od stanu 0:3. "Barca" w doliczonym czasie gry strzeliła gola na 4:2, wynik ustalił Sergi Roberto.

Zobacz także: "Laporta Judasz, oszukałeś Messiego". Prezydent Barcelony pod ostrzałem fanów Smutne obrazki z Camp Nou po odejściu Messiego. Czegoś takiego nie było od wielu lat