Rzadko spotykana sytuacja z Robertem Lewandowskim. Tak na nią zareagował

Robert Lewandowski poprowadził Bayern Monachium do zdobycia Superpucharu Niemiec w meczu z Borussią Dortmund (3:1). Pod koniec spotkania doszło do rzadko spotykanej sytuacji z udziałem Polaka.

PS
piłkarze Bayernu Monachium cieszą się z bramki Roberta Lewandowskiego PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL / Na zdjęciu: piłkarze Bayernu Monachium cieszą się z bramki Roberta Lewandowskiego
Robert Lewandowski znakomicie wszedł w nowy sezon. W pierwszym meczu ligowym zdobył gola dla Bayernu Monachium, choć ostatecznie wystarczył on zaledwie do remisu. W meczu o Superpuchar Niemiec z Borussią Dortmund Polak wrzucił jeszcze wyższy bieg.

W 41. minucie otworzył wynik meczu efektownym strzałem głową, przy drugiej bramce dla Bayernu asystował, a w 74. minucie ustalił wynik spotkania, zdobywając swojego drugiego gola.

W 88. minucie spotkania Lewandowski opuścił murawę, a jego miejsce na placu gry zajął Eric Choupo-Moting. To rzadko spotykana sytuacja z udziałem napastnika. Zazwyczaj rozgrywa on pełne 90 minut. Julian Nagelsmann zdecydował się jednak na zmianę przy bardzo korzystnym wyniku, a Lewandowski przyjął ją bardzo dobrze i podziękował trenerowi.

Kolejny mecz Bayern rozegra już w niedzielę, kiedy to w drugiej kolejce Bundesligi zmierzy się z 1.FC Koeln.