The Championship: debiutant dał wygraną Derby County. Jóźwiakowi zabrakło szczęścia

Derby County zwyciężyło 1:0 w starciu wyjazdowym z Hull City. Sam Baldock był autorem decydującej bramki. Po stronie gości wystąpił Kamil Jóźwiak, który był bliski strzelenia gola.

Rafał Szymański
Kamil Jóźwiak (z lewej) i Louie Sibley Getty Images / Zac Goodwin/PA Images / Na zdjęciu: Kamil Jóźwiak (z lewej) i Louie Sibley
W pierwszej połowie zespół Wayne'a Rooneya był stroną przeważającą. Przyjezdni mieli najlepszą sytuację w 20. minucie. Kamil Jóźwiak zszedł do środka i uderzył lewą nogą, jednak piłka po jego strzale zatrzymała się na słupku.

Piłkarze Derby County objęli prowadzenie w 57. minucie rywalizacji. Lee Buchanan trafił w golkiper Hull i po chwili przytomnie zachował się Sam Baldock. Piłka ponownie odbiła się do słupka, ale tym razem wpadła do bramki. Napastnik miał więcej szczęścia niż kadrowicz.

Baldock strzelił gola w debiucie w barwach "Baranów". Pierwszy występ po transferze zanotował też 39-letni Phil Jagielka.

Jóźwiak spędził na murawie 90 minut i pokazał się z dobrej strony. Skrzydłowy znalazł się w 26-osobowej kadrze reprezentacji Polski na wrześniowe mecze eliminacyjne. Krystian Bielik jeszcze nie wrócił do gry po ciężkiej kontuzji.

W ostatecznym rozrachunku Derby wygrało 1:0 po trzech rozegranych kolejkach zajmuje 12. miejsce w tabeli The Championship. Hull znajduje się na 18. pozycji.

Hull City - Derby County 0:1 (0:0)
0:1 - Sam Baldock 57'