Premier League: Manchester City upokorzył Arsenal FC, Kanonierzy wciąż bez gola

Trzecia przegrana Arsenalu FC, który w obecnym sezonie Premier League jeszcze nie zdobył bramki. W spotkaniu 3. kolejki Kanonierzy zostali rozbici przez Manchester City aż 0:5.

Tomasz Rosiński
Ilkay Gundogan Getty Images / Matt McNulty - Manchester City / Na zdjęciu: Ilkay Gundogan
Manchester przystępował do sobotniej rywalizacji w roli zdecydowanego faworyta i chciał odnieść swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie. Natomiast Arsenal liczył, że uda mu się zrehabilitować za porażki z Brentford FC (0:2) i Chelsea FC (0:2).

Sam początek konfrontacji należał do przyjezdnych, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i operowali futbolówką na połowie rywala.

Jednakże to gospodarze już w 7. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas dokładnie z prawej strony pola karnego dośrodkował Gabriel Jesus, zaś celnie główkował Ilkay Gundogan.

Podopieczni Pepa Guardioli nie zamierzali zwalniać tempa i po chwili wygrywali 2:0. Piłkę w pole karne gości wrzucił Bernardo Silva, a ta wobec nieudolności defensywy londyńczyków dotarła do Ferrana Torresa, który z bliskiej odległości pokonał Bernda Leno.

Od 35. minuty miejscowemu zespołowi grało się jeszcze łatwiej, bo czerwoną kartkę za ostry faul na Joao Cancelo otrzymał Granit Xhaka.

The Citizens tuż przed przerwą za sprawą Jesusa zdążyli zadać Arsenalowi FC trzeci cios. Asystę przy tym golu Brazylijczyka zaliczył Jack Grealish.

Po zmianie stron w dalszym ciągu trwała dominacja Manchesteru City, zaś przyjezdni w żaden sposób nie potrafili zagrozić bramce strzeżonej przez Edersona.

W 53. minucie prowadzenie mistrzów Anglii precyzyjnym uderzeniem sprzed pola karnego podwyższył Rodri, zaś wynik tego nierównego meczu w końcówce ustalił Ferran Torres, który skompletował dublet.