Koszmarny błąd w Serie A. Bramkarz się skompromitował

Fatalna w skutkach okazała się pomyłka Samira Handanovicia. Bramkarz Interu w koszmarny sposób wyprowadził piłkę do gry, po czym Inter stracił bramkę w meczu z Hellasem Werona.

Mateusz Kozanecki
Fatalny błąd Samira Handanovicia Twitter / Eleven Sports / Fatalny błąd Samira Handanovicia
Do sytuacji doszło już w 15. minucie spotkania. Samir Handanović otrzymał piłkę we własnym polu karnym. Wobec naporu ze strony przeciwników, działał pod presją czasu.

Podał piłkę na 25. metr. Dobiegł do niej Marcelo Brozović, ale ubiegł go Ivan Ilić. 20-latek przejął piłkę i ruszył w stronę bramki. Zdezorientowany Handanović wybiegł do niego.

Ilić nie zastanawiał się ani chwili - zabawił się z Handanoviciem i przerzucił piłkę nad jego głową. Hellas wyszedł w tym momencie na prowadzenie 1:0. To była pierwsza akcja gospodarzy w tym spotkaniu.

Taki wynik utrzymywał się do przerwy. Po zmianie stron do ataku ruszyli obrońcy tytułu. Bramki zdobyli Lautaro Martinez, a także dwukrotnie Joaquin Correa i Inter Mediolan uciekł spod topora.

Po dwóch rozegranych meczach Inter prowadzi w tabeli rozgrywek Serie A z dorobkiem sześciu punktów. Hellas Werona, mimo udanego wejścia w mecz z mediolańczykami, znajduje się na 19. pozycji.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Inter Mediolan zostanie mistrzem Włoch w sezonie 21/22?