eWinner II liga. Ruch Chorzów zaciął się. Bramkarz w końcu skapitulował

W Grodzisku Mazowieckim zagrali beniaminkowie eWinner II ligi. Mecz Pogoni z Ruchem Chorzów zakończył się remisem 1:1. To drugie z rzędu spotkanie, którego Niebiescy nie potrafili wygrać.

Michał Piegza
Tomasz Wójtowicz WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Tomasz Wójtowicz
Po trzech wygranych z rzędu wydawało się, że w kolejnych spotkaniach, w meczach z teoretycznie łatwiejszymi rywalami, piłkarze Ruchu będą w stanie sięgnąć po następne zwycięstwa.

Jednak w chorzowskiej drużynie coś się zacięło. Przed tygodniem Ruch, będąc zespołem lepszym, zremisował z Garbarnią (0:0). W sobotę Niebiescy gościli na boisku innego beniaminka - Pogoni. Zespół z Grodziska jak na razie u siebie przegrywał wszystko.

Potyczkę z Ruchem gospodarze rozpoczęli bojaźliwie, ale szybko stres opadł. Przez większą część premierowej odsłony miejscowi byli dla chorzowian równorzędnym rywalem. Gospodarze mogli nawet zdobyć gola, ale Jakub Bielecki w świetnym stylu obronił z rzutu wolnego Michała Wrzesińskiego.

Przyjezdni zagrozili Pogoni dopiero w końcówce 1. połowy. Świetną szansę zmarnował Michał Biskup. Artur Haluch skapitulował trzy minuty po przerwie. Ruch ruszył na rywala. W sytuacji sam na sam, dość szczęśliwie, bramkarza pokonał Łukasz Janoszka.

Prowadząc chorzowianie dominowali, wydawało się, że rywale nie będą w stanie się podnieść. Ruch jednak... pozwolił się skontrować. W 60. minucie goście wykonywali rzut rożny, rywale wybili piłkę. Po chwili z okolic środka boiska ruszył z nią Mateusz Lisowski i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza. Chorzowianie stracili gola po raz pierwszy od czterech spotkań.

Zdobyta bramka dodała gospodarzom sił. Pogoń miała kilka kolejnych okazji, ale strzały były niecelne. Ruch zdecydowanie ruszył w ostatnim kwadransie. Gola na wagę wygranej w końcówce powinien zdobyć Bartłomiej Kulejewski, jednak jego dwa strzały zdołał obronić Haluch. Jak się później okazało, tymi interwencjami bramkarz uratował gospodarzom punkt.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Ruch Chorzów 1:1 (0:0)
0:1 - Łukasz Janoszka 48'
1:1 - Mateusz Lisowski 60'

Pogoń Grodzisk Mazowiecki: Artur Haluch - Aleksander Theus (82' Jakub Czajkowski), Rafał Zembrowski, Michał Gładysz, Kacper Łoś (63' Michał Zimmer) - Wojciech Kalinowski (78' Damian Jaroń), Jakub Kołaczek, Piotr Owczarek, Michał Wrzesiński, Mateusz Lisowski (63' Kacper Gzieło) - Jean Franco Sarmiento.

Ruch Chorzów: Jakub Bielecki - Konrad Kasolik, Filip Nawrocki, Bartłomiej Kulejewski - Tomasz Wójtowicz (86, 97. Piotr Kwaśniewski), Łukasz Janoszka, Tomasz Neugebauer, Michał Mokrzycki (86' Piotr Wyroba), Tomasz Foszmańczyk (73' Filip Żagiel), Marcin Kowalski (64' Przemysław Szkatuła) - Michał Biskup (64' Daniel Szczepan).

Żółta kartka: Kowalski (Ruch).

Sędzia: Karol Iwanowicz (Lublin).

Łukasz Piszczek o swoim nowym, piłkarskim życiu. "Tutaj trzeba się wysilić"

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Ruch Chorzów 2021 rok zakończy w pierwszej szóstce eWinner II ligi?