Osłabiona Portugalia lepsza od Kataru. Fernando Santos eksperymentował ze składem

Fernando Santos nie mógł skorzystać z Cristiano Ronaldo. Osłabiona Portugalia pokonała 3:1 reprezentację Kataru. Mecz towarzyski odbył się na stadionie w Debreczynie.

Rafał Szymański
reprezentanci Portugalii PAP/EPA / Zsolt Czegledi / Na zdjęciu: reprezentanci Portugalii
Strzelanie rozpoczął Andre Silva. W 23. minucie sobotniego spotkania snajper otrzymał dośrodkowanie od Joao Mario, a następnie przeciął tor lotu piłki i pokonał bramkarza reprezentacji Kataru.

Dwie minuty później było już 2:0 dla podopiecznych selekcjonera Fernando Santosa. Tym razem asystę zanotował Goncalo Guedes. Otavio z niewielkiej odległości skierował piłkę do siatki.

Katarczycy kończyli w osłabieniu. W końcówce pierwszej połowy Meshaal Barsham został ukarany czerwoną kartką za nierozważne zachowanie. Trener Felix Sanchez Bas musiał wprowadzić drugiego bramkarza. Yousef Hassan zastąpił Abdullaha Alahraka.

Gospodarze mistrzostw świata odpowiedzieli w 61. minucie. Z rzutu rożnego dograł Akram Afif i Abdelkarim Hassan zaznaczył swoją obecność na boisku. Wynik ustalił Bruno Fernandes, który wykorzystał rzut karny. Boualem Khoukhi w doliczonym czasie został wyrzucony z boiska.

Portugalia wygrała 3:1 w sprawdzianie przed meczem eliminacyjnym z Azerbejdżanem (7 września). Cristiano Ronaldo już wcześniej opuścił zgrupowanie kadry narodowej. Santos dał szansę rezerwowym.

Katar - Portugalia 1:3 (0:2)
0:1 - Andre Silva 23'
0:2 - Otavio 25'
1:2 - Abdelkarim Hassan 61'
1:3 - Bruno Fernandes (k.) 87'

Odpoczynek dla Roberta Lewandowskiego? "To śmieszne"