El. Euro 2023. Polska młodzieżówka rozczarowała. Kuriozalne bramki w Lublinie

Reprezentacja Polski do lat 21 skomplikowała sobie sytuację w grupie B. We wtorek zespół Macieja Stolarczyka przegrał u siebie z Izraelem (1:2) i spadł na trzecie miejsce w stawce.

Rafał Szymański
Adrian Benedyczak (z lewej) i Or Blorian PAP/EPA / Bartłomiej Wójtowicz / Na zdjęciu: Adrian Benedyczak (z lewej) i Or Blorian
Strzelanie rozpoczął Kacper Smoliński w 7. minucie spotkania. Karm Jaber wycofał piłkę do Daniela Peretza, bramkarz próbował wznowić grę. Smoliński wykorzystał błąd rywala i zablokował piłkę. Radość Biało-Czerwonych nie trwała jednak długo.

Przed końcem pierwszej połowy goście przeszli do konkretów. Suf Podgoreanu zacentrował w pole karne, a następnie nie popisał się Sebastian Walukiewicz. Środkowy obrońca zmienił tor lotu piłki i Marcel Lotka nie zdążył zareagować.

Izraelczycy zadali decydujący cios po przerwie. Sędzia podyktował rzut wolny dla przyjezdnych, po chwili Eden Karzev oddał strzał. Lotka mógł i powinien zachować się lepiej w tej sytuacji.

Podopieczni Macieja Stolarczyka nie zdołali już odpowiedzieć. W samej końcówce przed szansą stanął Mateusz Młyński. Skrzydłowy fatalnie spudłował. Reprezentanci Izraela zasłużenie wygrali 2:1 w Lublinie i mogli świętować po ostatnim gwizdku Mortena Krogha.

Aktualnie Polacy zajmują trzecie miejsce w grupie B eliminacji mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane w 2023 roku. Reprezentacja Niemiec znajduje się na pozycji lidera.

Polska U-21 - Izrael U-21 1:2 (1:1)
1:0 - Kacper Smoliński 7'
1:1 - Sebastian Walukiewicz (s.) 34'
1:2 - Eden Karzev 49'

Polska: Marcel Lotka - Jakub Kiwior, Łukasz Bejger, Sebastian Walukiewicz, Kacper Smoliński (81' Filip Marchwiński), Łukasz Poręba, Wiktor Długosz (59' Mateusz Żukowski), Mateusz Bogusz (85' Daniel Szelągowski), Mateusz Praszelik (46' Mateusz Młyński), Michał Skóraś, Adrian Benedyczak.

Izrael: Daniel Peretz - Karm Jaber, Or Blorian, Gil Cohen, Suf Podgoreanu (83' Maor Levi), Osher Davida (77' Yuval Sade)r Arad (46' Ido Shahar), Stav Nachmani (68' Itay Buganim), Omri Gendelman.

Żółte kartki: Poręba, Smoliński (Polska) - Leidner, Davida (Izrael).

Sędzia: Morten Krogh (Dania).

Paulo Sousa chce utrudnić życie Anglikom. "Nie będziemy czekać pod własną bramką"

Czy Polska awansuje do turnieju finałowego?