Klasyfikacja strzelców Bundesligi. Robert Lewandowski o krok przed Erlingiem Haalandem!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / FILIP SINGER / Na zdjęciu od lewej: Benjamin Pavard i Robert Lewandowski

Robert Lewandowski wrócił na ligowe boiska po przerwie reprezentacyjnej. Snajper Bayernu Monachium otworzył wynik meczu z RB Lipsk (4:1) i ma przewagę nad Erlingiem Haalandem z Borussii Dortmund.

W 12. minucie rywalizacji sędzia podyktował rzut karny dla mistrzów Niemiec. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Robert Lewandowski i zupełnie zmylił Petera Gulacsiego. Kapitan kadry wykonał "jedenastkę" inaczej niż zwykle (więcej TUTAJ).

Kibice czekali na drugą bramkę do drugiej połowy. Lewandowski zaliczył asystę drugiego stopnia przy golu Jamala Musialy. Kadrowicz był też zaangażowany w akcję gości w 55. minucie, Leroy Sane pokonał Gulacsiego. Później Konrad Laimer popisał się pięknym uderzeniem z dystansu. Wynik ustalił Eric Choupo-Moting. Ostatecznie Bayern Monachium wygrał 4:1 z RB Lipsk i zgarnął komplet punktów. Reprezentant Polski opuścił plac gry w 59. minucie.

W czwartej kolejce Bundesligi wyróżnił się również Erling Haaland. Zawodnik Borussii Dortmund dwa razy trafił do siatki i poprowadził drużynę do zwycięstwa 4:3 z Bayerem 04 Leverkusen. Na listę strzelców po stronie "Aptekarzy" wpisali się Moussa Diaby i Patrik Schick, obaj mają po trzy gole na koncie.

Lewandowski zdobył swoją szóstą bramkę w bieżących rozgrywkach i na ten moment jest liderem klasyfikacji strzelców. Drugi Haaland uzbierał pięć trafień.