Co tam się działo! Genialna asysta reprezentanta Polski i grad pięknych goli [wideo]

Kapitalne widowisko w meczu Serie A Sampdoria Genua - Inter Mediolan! Kibice oglądali cudowne bramki, a do jednej z nich przyczynił się reprezentant Polski.

Dawid Borek
Dawid Borek
asysta Bartosza Bereszyńskiego (Sampdoria) w meczu z Interem Mediolan Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: asysta Bartosza Bereszyńskiego (Sampdoria) w meczu z Interem Mediolan
Worek z golami otworzył w 18. minucie Federico Dimarco. Włoski obrońca wykonywał rzut wolny z ok. 17 metrów. Musiał być bardzo precyzyjny, bo w polu karnym ustawił się mur Sampdorii Genua, dodatkowo uszczelniony "krokodylem" w osobie Mikkela Damsgaarda.

Dimarco nic sobie jednak nie zrobił ani z muru, ani z leżącego pod nim skrzydłowego Sampdorii. Huknął z całej siły prosto w kierunku bramki, trafiając w samo okno. Cóż to był za strzał!

- Cudowna, cudowna bramka. Lepiej się tego uderzyć nie dało - ekscytował się komentator Eleven Sports. - Piękny strzał Dimarco, cudowny. Emil Audero nie miał nic do powiedzenia. To strzał na miarę mistrza Włoch! - dodawał jego współkomentujący.

Ich zachwytom po strzale Federico Dimarco nie ma się co dziwić. Trafienie włoskiego obrońcy to bez wątpienia jeden z głównych kandydatów do nagrody gola tej kolejki Serie A.

Po bramce Federico Dimarco Inter Mediolan prowadził 1:0. W 33. minucie Sampdoria Genua doprowadziła do remisu za sprawą gola Mai Yoshidy, ale tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Inter znów zbudował zaliczkę (2:1) po trafieniu Lautaro Martineza.

Ten wykończył piękną akcję mistrzów Włoch. - Barella do Lautaro, wooooow! Ależ gol, ależ akcja - relacjonował komentator Eleven Sports. - Jak z FIFA. Pograli jak w grze komputerowej zawodnicy Interu - mówił drugi.

Żeby tego było mało, w 47. minucie do stanu 2:2 doprowadził Tommaso Augello, wykorzystując fantastyczne podanie niezwykle aktywnego w niedzielne popołudnie Bartosza Bereszyńskiego.

- Ależ piękny gol, kolejny piękny gol! - mogliśmy usłyszeć na antenie Eleven Sports. - I kolejna piękna asysta, lewą nogą Bartosz Bereszyński. Dograł ciasteczko do Augello - mówił komentator. Mecz w Genui zakończył się remisem 2:2.