Przemysław Frankowski błysnął po raz kolejny. Polak ma świetne liczby w Ligue 1

Przemysław Frankowski zanotował już trzecią asystę na francuskich boiskach. Po emocjonującym meczu drużyna RC Lens wygrała 3:2 z Girondins Bordeaux.

Rafał Szymański
Przemysław Frankowski WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski
Od pierwszego gwizdka zespół gości miał wyraźną przewagę. Zawodnicy RC Lens otworzyli wynik spotkania dopiero w 39. minucie. Przemysław Frankowski odnalazł się na lewym skrzydle, a następnie dośrodkował w pole karne. Najwyżej do piłki wyskoczył Gael Kakuta, który strzałem głową pokonał Benoita Costila.

Drugi gol dla gości padł w podobnych okolicznościach. Przed końcem pierwszej połowy Jonathan Clauss zacentrował z narożnika i po chwili Facundo Medina wpisał się na listę strzelców.

W drugiej połowie Ricardo Mangas zdobył bramkę kontaktową, to był pierwszy celny strzał miejscowych. Jean Onana trafił do siatki w 88. minucie. Wydawało się, że Girondins Bordeaux zdobędzie punkt, jednak w samej końcówce Florian Sotoca zamienił rzut karny na bramkę.

Po zwycięstwie 3:2 RC Lens jest czwartą siłą Ligue 1. Girondins Bordeaux w dalszym ciągu zamyka tabelę.

Frankowski grał na lewym wahadle i zszedł z boiska w ósmej minucie doliczonego czasu. Po odejściu z Chicago Fire wystąpił pięć razy w lidze francuskiej i ma na koncie już trzy asysty. Paulo Sousa dostrzegł postępy kadrowicza - 26-latek mógł zaprezentować się we wrześniowych meczach reprezentacji Polski.

Girondins Bordeaux - RC Lens 2:3 (0:2) 0:1 - Gael Kakuta 39' 0:2 - Facundo Medina 43' 1:2 - Ricardo Mangas 60' 2:2 - Jean Onana 88' 2:3 - Florian Sotoca 90+6'