La Liga. Męczarnie mistrza z beniaminkiem

W La Lidze ogromne problemy miało Atletico. Zespół z Madrytu dopiero w doliczonym czasie udowodnił swoją wyższość nad beniaminkiem Espanyolem. Po trzy punkty sięgnęły inne zespoły z czołówki, czyli Valencia i Real Sociedad.

Michał Piegza
piłkarze Atletico Madryt cieszą się z bramki PAP/EPA / Ballesteros / Na zdjęciu: piłkarze Atletico Madryt cieszą się z bramki
Mistrz Hiszpanii Atletico Madryt krok od porażki z beniaminkiem. W meczu wyjazdowym w Barcelonie z Espanyolem gospodarze prowadzili do przerwy 1:0.

Kilka minut po zmianie stron zespół Diego Simeone zdobył gola. Jednak trafienie Thomasa Lemara zostało anulowane.

Atletico atakowało, ale do remisu doprowadziło dopiero w 79. minucie, kiedy do siatki trafił Yannick Ferreira Carrasco. Bramkę na wagę wygranej goście zdobyli w doliczonym czasie. Arbiter do 2. połowy dołożył dziesięć minut. W dziewiątej gola strzelił Lemar.

Wygrały także inne drużyny z czołówki. Valencia 4:1 ograła w Pampelunie Osasunę, a Real Sociedad zwyciężył w Kadyksie 2:0.

Espanyol Barcelona - Atletico Madryt 1:2 (1:0)
1:0 - de Tomas 40'
1:1 - Carrasco 79'
1:2 - Lemar 90+9'

Osasuna Pampeluna - Valencia CF 1:4 (1:1)
1:0 - Moncayola 8'
1:1 - Gomez 26'
1:2 - Hernandez (sam.) 51'