Serie A: Łukasz Skorupski ponownie niepokonany

W poprzednim sezonie czyste konta Łukasza Skorupskiego w lidze włoskiej były rzadkością. W poniedziałek bramkarz Bologna FC nie skapitulował w drugim meczu. Jego drużyna zwyciężyła 1:0 z Hellasem Werona, w którym zagrał Paweł Dawidowicz.

Łukasz Skorupski PAP/EPA / ELISABETTA BARACCHI / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
Po klęsce w Pucharze Włoch coraz więcej bolończyków zaczynało wątpić w projekt Sinisy Mihajlovicia. Drużyna Serba poprawiła się jednak diametralnie w lidze i dwoma wynikami rozbudziła apetyty kibiców na pozytywny sezon. Bologna FC zwyciężyła 3:2 z Salernitaną, a także zremisowała 0:0 z Atalantą. Wynik szokował, ponieważ podopieczni Mihajlovicia słyną z karygodnych zachowań w obronie, a Atalanta z olbrzymiej mocy w ofensywie.

Na Stadio Renato dall'Ara przyjechał Hellas Werona, który po odejściu trenera Ivana Juricia przechodzi metamorfozę. Z nowym szkoleniowcem Eusebio Di Francesco dotąd nie zapunktował i szukał przełamania. W połączeniu z poprzednim sezonem Hellas nie wygrał od 12 kolejek i to najdłuższa taka jego zła seria od 2016 roku. Z Bologną nie zwyciężył natomiast od siedmiu spotkań.

Od początku meczu zagrało dwóch reprezentantów Polski. Łukasz Skorupski ma obecnie najmniej problemów spośród rodaków grających na pozycji bramkarza we Włoszech. Paweł Dawidowicz utworzył trójkę obrońców Hellasu z Korayem Guenterem oraz Nicołą Casale.

Bologna FC przeważała w pierwszej połowie i choć nie wykorzystała żadnej z szans, trener Hellasu postanowił wymienić obrońcę Pawła Dawidowicza na Giangiacomo Manganiego. Wiele to gościom nie pomogło i po przerwie stracili gola. Była 79. minuta, w której Mattias Svanberg rozstrzygnął mecz uderzeniem na 1:0 dla Bologni.

Bologna FC  - Hellas Werona 1:0 (0:0)

1:0 - Mattias Svanberg 79'

Bologna: Łukasz Skorupski - Lorenzo De Silvestri, Gary Medel, Kevin Bonifazi, Aaron Hickey - Roberto Soriano, Mattias Svanberg, Nicolas Dominguez - Riccardo Orsolini (68' Andreas Skov Olsen), Marko Arnautović (90' Federico Santander), Musa Barrow (68' Nicola Sansone)

Hellas: Lorenzo Montipo - Paweł Dawidowicz (46' Giangiacomo Magnani), Koray Guenter, Nicolo Casale (75' Federico Ceccherini) - Davide Faraoni, Ivan Ilić (84' Kevin Lasagna), Adrien Tameze (61' Martin Hongla), Darko Lazović - Antonin Barak, Gianluca Caprari (75' Matteo Cancellieri) - Giovanni Simeone

Żółte kartki: Barak, Ceccherini (Hellas)

20 Venezia FC 38 6 9 23 34:69 27

Czytaj także: Było nerwowo, ale passa Jose Mourinho trwa Czytaj także: Wysoka wygrana klubu Karola Linettego. Zwrot akcji na Sardynii ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: bramka-marzenie! Można oglądać do znudzenia

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Bologna FC poprawi wyniki w porównaniu z poprzednim sezonem?