Bramka, która dała Legii Warszawa 630 tys. euro

Legia Warszawa świetnie weszła w fazę grupową Ligi Europy. W pierwszym meczu podopieczni Czesława Michniewicza pokonali zespół Spartaka Moskwa 1:0. Jedynego gola zdobył Lirim Kastrati. W sieci pojawiło się już nagranie tej bramki.

Mateusz Domański
Bramka Lirima Kastratiego Twitter / TVP Sport / Bramka Lirima Kastratiego
Po 90 minutach w meczu Spartak Moskwa - Legia Warszawa na tablicy wyników widniał rezultat remisowy. Niektórzy mogli uznać, że nic już się nie zmieni i po pierwszej kolejce Legia będzie miała punkt.

Nic bardziej mylnego. W pierwszej minucie doliczonego gry zespół ze stolicy Polski zainicjował zabójczą kontrę!

Lewą stroną boiska ruszył Ernest Muci. Następnie z boku pola karnego zagrał na piąty metr. Nikt piłki nie wybił, a dopadł do niej Kastrati i z bliska trafił pod poprzeczkę.

Wynik 0:1 utrzymał się do końca spotkania, w związku z czym Legia mogła świętować triumf.

To zwycięstwo to niemały zastrzyk gotówki dla polskiego klubu. Za triumf w Rosji Legia zarobiła 630 tys. euro.