Brutalne starcie w meczu rywali Legii Warszawa. Interweniowała policja

Mecz pomiędzy Leicester City i SSC Napoli (2:2) dostarczył wielu emocji nie tylko na boisku. Po ostatnim gwizdku sędziego doszło do awantur na trybunach w sektorach zajmowanych przez włoskich fanów. Interweniować musiała policja.

Łukasz Witczyk
Kibice starli się z policją podczas meczu Leicester City - Napoli w Lidze Europy PAP/EPA / PETER POWELL / Kibice starli się z policją podczas meczu Leicester City - Napoli w Lidze Europy
Mecz rywali Legii Warszawa w fazie grupowej Ligi Europy lepiej rozpoczął się dla ekipy Leicester City, która już w 9. minucie objęła prowadzenie. Po przerwie Lisy podwyższyły wynik, ale korzystnego rezultatu nie potrafiły utrzymać do końcowego gwizdka. Dwa ciosy zadał Victor Osimhen i SSC Napoli z Leicester wywiozło punkt. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Po zakończeniu meczu doszło do skandalu na trybunach. Jak informuje "Daily Star", kibice z Włoch brali udział w brutalnych starciach z policją. Wcześniej doszło do słownych starć między fanami obu drużyn. Te szybko przerodziły się w bójkę.

Interweniować musiała policja oraz stewardzi, którzy starali się powstrzymać obie grupy kibiców. W pewnym momencie było zagrożenie, że sytuacja wymknie się spod kontroli. Pseudokibice starali się przedostać przez płachtę, która tworzyła prowizoryczny płot oddzielający fanów obu drużyn.

Policji szybko udało się zapanować nad tłumem. Zatrzymano kilka najbardziej krewkich kibiców z Włoch. Angielskie media dodają, że niewiadomą jest, co wywołało wybuch agresji i dodają, że przez cały mecz fani zachowywali się prawidłowo.

Znakomity manewr trenera. "Zagrał o wszystko i wygrał"