Co za widok! Zobacz miejsce Legii w tabeli LE

Legia Warszawa rozegrała pierwszy mecz w grupie Ligi Europy w środę i w czwartek mogła spokojnie obserwować konfrontację głównych kandydatów do awansu Leicester City z SSC Napoli.

Piotr Zieliński (z prawej) i Wilfred Ndidi PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: Piotr Zieliński (z prawej) i Wilfred Ndidi
Legia wykonała zadanie w Moskwie i zwyciężyła ze Spartakiem 1:0. Przetrwała niebezpieczne ataki zespołu z Rosji, a sama odpowiedziała zabójczą kontrą Ernesta Muciego oraz Lirima Kastratiego w doliczonym czasie. Mistrz Polski zadowolony wrócił do kraju.

W czwartek zmierzyli się główni kandydaci do awansu. Na King Power Stadium piłkarze Leicester City nie potrzebowali dużo czasu na zdobycie prowadzenia. W 9. minucie Ayoze Perez wpakował piłkę z bliska do bramki Napoli. Została ona niewiele wcześniej przechwycona po fatalnym wykonaniu rzutu wolnego i sprawnie przetransportowana w pole karne. Po przerwie Lisy podwyższyły wynik na 2:0, ale nie potrafiły utrzymać korzystnego rezultatu do końca. Dublet Victora Osimhena dla Azzurrich zdecydował o remisie 2:2.

Dlatego na pierwszym miejscu w tabeli pozostała Legia z przewagą dwóch punktów nad Leicester i Napoli.

W następnej kolejce Legia podejmie Leicester City, a SSC Napoli zmierzy się ze Spartakiem Moskwa. Początek meczów w czwartek 30 września o godzinie 18:45.

1. kolejka w grupie C Ligi Europy:

Spartak Moskwa - Legia Warszawa 0:1 (0:0)
0:1 - Lirim Kastrati 90'

Leicester City - SSC Napoli 2:2 (1:0) 1:0 - Ayoze Perez 9' 2:0 - Harvey Barnes 64' 2:1 - Victor Osimhen 69' 2:2 - Victor Osimhen 87'