Włoskie media piszą o Piotrze Zielińskim

SSC Napoli przegrywało w meczu Ligi Europy z Leicester City 0:2, ale zdołało zremisować 2:2. Włoskie media są zachwycone, lecz uznały, że wkład w taki wynik Piotra Zielińskiego był niewielki.

Łukasz Witczyk
Na zdjęciu od lewej: Piotr Zieliński PAP/EPA / Na zdjęciu od lewej: Piotr Zieliński
W meczu pomiędzy Leicester City i SSC Napoli trudno było wskazać faworyta. Początek należał do angielskiego zespołu, który prowadził od 9. minuty po trafieniu Ayoze Pereza. W drugiej części gry gola dla Lisów strzelił Harvey Barnes i było już 2:0. Wtedy do ataków ruszyli przyjezdni i za sprawą Victora Osimhena zdołali odwrócić losy meczu i doprowadzić do remisu 2:2.

Co zrozumiałe, Osimhen został uznany za bohatera i najlepszego zawodnika SSC Napoli. Na drugim biegunie był niestety Piotr Zieliński. To nie był udany mecz dla polskiego pomocnika, który powinien być motorem napędowym ofensywnych akcji zespołu z Neapolu. Polak w 64. minucie opuścił boisko, a było wtedy 2:0 dla gospodarzy.

Według włoskich mediów, Zieliński był najsłabszym zawodnikiem SSC Napoli. Redakcje Eurosportu oraz serwisu calciomercato.it dały mu "piątkę" w dziesięciostopniowej skali, gdzie "dziesiątka" to klasa światowa, a "jedynka" to występ poniżej krytyki.

"Nigdy nie mógł znaleźć sposobu na zranienie przeciwników" - czytamy na stronach Eurosportu. "Zaliczył fatalne pudło" - dodaje calciomercato.it. Nieco wyżej Polaka ocenił portal tuttonapoli.net. Zieliński dostał notę 5,5. "Wszystko robił dobrze, ale brakowało mu ostatniego podania. Tracił na jakości" - dodano. Z kolei według redakcji calcionews24.com Polak zasłużył na "szóstkę".

Po pierwszej kolejce liderem grupy C Ligi Europy jest Legia Warszawa, która ma 3 punkty po wygranej 1:0 nad Spartakiem Moskwa.