Dramat we Włoszech. Piłkarz został zabrany do szpitala prosto z murawy

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło podczas meczu Serie A pomiędzy ACF Fiorentiną a Genoą. Jeszcze w pierwszej połowie doszło do niefortunnego zdarzenia z udziałem Gaetano Castrovilli, który natychmiastowo został odwieziony do szpitala.

Artur Babicz
Gaetano Castrovilli Getty Images / Na zdjęciu: Gaetano Castrovilli
W 25. minucie spotkania Genoi CFC z ACF Fiorentuną doszło do niebezpiecznej sytuacji z udziałem Gaetano Castrovilli. Zawodnik ACF Fiorentiny z impetem uderzył klatką piersiową w słupek i nie był w stanie kontynuować gry.

Vincenzo Italiano po meczu poinformował, że jego zawodnik prosto z murawy trafił do szpitala. Co prawda, nie ma zagrożenia życia zawodnika, ale wymagał on przejścia niezbędnych badań.

- Castrovilli jest w szpitalu. Przyjął bardzo poważny cios i wymaga badań. Tylko tyle - mówił w rozmowie ze Sky Sports Italia Vincenzo Italiano.

To zdarzenie nie zdekoncentrowało zawodników gości. ACF Fiorentina wygrała na wyjeździe 2:1. Co ciekawe, w tym spotkaniu do bramki klubu z Florencji wrócił Bartłomiej Drągowski. Był to jego pierwszy występ po tym, jak dostał czerwoną kartkę w 1. kolejce w meczu przeciwko AS Romie.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)