Ogromna zadyma we Francji. Kibice wbiegli na murawę (WIDEO)

Rywalizcja Lens z Lille to tzw. Derby du Nord. Te starcia zawsze są bardzo emocjonujące, jednakże tym razem razem kibice nie wytrzymali ciśnienia. W przerwie spotkania doszło nie niemałego skandalu i było o krok od przerwania meczu.

Artur Babicz
kibice RC Lens wbiegają na murawę podczas meczu z OSC Lille Twitter / Na zdjęciu: kibice RC Lens wbiegają na murawę podczas meczu z OSC Lille
Bohaterem starcia RC Lens z Lille OSC był Przemysław Frankowski. Reprezentant Polski strzelił decydującą bramkę w 74. minucie i dzięki temu trafieniu gospodarze wygrali 1:0. Jednak niewiele brakowało, a Polak nie miałby szansy na strzelenie tej bramki. Wszystko za sprawą zachowania kibiców w przerwie spotkania.

Chwilę po tym, jak sędzia zakończył pierwszą połowę nastąpiła eskalacja złych emocji na trybunach. Najpierw zaczęło się od wzajemnych wyzwisk, potem przerodziło się to w rzucanie krzesełkami, a następnie całkiem spora liczba kibiców wbiegła na murawę i chciała wymierzyć sprawiedliwość przeciwnej grupie kibiców.

Na nagraniach, które momentalnie obiegły media społecznościowe można zobaczyć, że na murawie głównie zameldowali się fani gospodarzy. Jednakże goście byli w tym przypadku prowokatorami.

Przez pewien moment wydawało się, że może nie dojść do drugiej połowy meczu. Jednakże po kilku minutach zamieszania policji oraz stewardom udało się doprowadzić do załagodzenia sytuacji. Mimo wszystko, druga część gry rozpoczęła się z około pół godzinnym opóźnieniem.

Według danych RMC Sport, w całym incydencie ucierpiały dwie osoby - kibic oraz policjant. Nie wiadomo ile osób zostało zatrzymanych.

To już kolejny mecz Ligue 1 w tym sezonie, który kończy się skandalem z udziałem kibiców. Niedawno doszło do ogromnego zamieszania w starciu Olympique Marsylia z OGC Nice (więcej na ten temat TUTAJ).

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)