Gol Frankowskiego w derbach na wagę zwycięstwa!

Przemysław Frankowski zdobył jedyną bramkę w starciu Lens z Lille i dał swojemu klubowi pierwszą od kilkunastu lat wygraną w derbach. Jednak mało brakowało, a mecz zostałby przerwany przez zachowanie kibiców.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
Przemysław Frankowski East News / FRANCOIS LO PRESTI / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski
Rywalizacja Lens z Lille, czyli Derby du Nord, to zawsze gwarancja dużych emocji. Także i tym razem klasyk Ligue 1 nie zawiódł. Od początku na murawie było naprawdę gorąco. Obie strony nastawiły się na ofensywną grę i wymianę ciosów, stworzyły kilka groźnych sytuacji. Spore błędy popełniali defensorzy, a napastnikom brakowało albo szczęścia, albo celności.

W przerwie meczu kibice wybiegli na murawę, ochrona poradziła sobie z nimi po kilku minutach. Później długo zwlekano ze wznowieniem gry ze względów bezpieczeństwa. Delegaci po naradzie i w porozumieniu z klubami stwierdzili, że druga połowa może się odbyć. Postawili warunek - jeśli dojdzie do podobnego incydentu, mecz natychmiast zostaje przerwany.

Lens lepiej wyglądało po przerwie, częściej atakowało, a od 70. minuty praktycznie nie ruszało się z połowy Lille. Bardzo elektryczni byli stoperzy mistrza Francji Jose Fonte i Sven Botman.

Gorzej prezentował się Portugalczyk i to jego można obwiniać o utratę jedynego gola w tym meczu. Przemysław Frankowski, który grał naprawdę dobre zawody, dopadł do prostopadłej piłki od Gaela Kakuty, wygrał przebitkę z Fonte i technicznym strzałem pokonał bramkarza Lille.

Gospodarze mogli wyżej prowadzić, ale sędziowie po analizie VAR nie uznali gola Wesleya Saida. Dopatrzono się pozycji spalonej. Lens jednak kontrolowało wydarzenia boiskowe do końca i wygrało 1:0. Frankowski został zatem bohaterem meczu.

To pierwsza wygrana Lens w derbach od 2006 r.

RC Lens - Lille OSC 1:0 (0:0)
1:0 - Przemysław Frankowski 74'