Serie A: Bartosz Bereszyński w istotnej roli. Powtórzył wyczyn sprzed tygodnia

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / CLAUDIO GIOVANNINI / Na zdjęciu: mecz Empoli FC - U.C. Sampdoria
PAP/EPA / CLAUDIO GIOVANNINI / Na zdjęciu: mecz Empoli FC - U.C. Sampdoria

Obrońca UC Sampdorii punktuje na początku sezonu w lidze włoskiej. Czwarta kolejka, druga asysta. Tym razem Bartosz Bereszyński pomógł w odniesieniu zwycięstwa 3:0 z Empoli FC.

Na początek niedzielnego grania w lidze włoskiej doszło do konfrontacji Empoli FC z UC Sampdorią. Jak dotąd beniaminek zdobył trzy punkty po powrocie do elity. Wywalczył je sensacyjnym zwycięstwem na stadionie Juventusu. W spotkaniach u siebie idzie znacznie gorzej. Empoli poniosło porażki z Lazio oraz Venezią i szukało lepszego wyniku w konfrontacji z Blucerchiatimi. Na ławce rezerwowych rozpoczął mecz Szymon Żurkowski i pojawił się na boisku w drugiej połowie. Udokumentował to żółtą kartką.

Pewne miejsce w jedenastce Sampdorii ma Bartosz Bereszyński. Jego drużyna z dwoma punktami była w tabeli za przeciwnikiem z Toskanii. Dotąd nie zwyciężała i po porażce z Milanem musiała zadowolić się remisami z US Sassuolo oraz Interem Mediolan. Akurat punkt wywalczony kosztem mistrza Włoch był cennym łupem i konfrontację z beniaminkiem zamierzała wykorzystać do zdobycia pierwszej pełnej puli w kadencji trenera Roberto D'Aversy.

Najważniejszym piłkarzem meczu był Francesco Caputo. Sprowadzony latem napastnik strzelił dwa gole. Pierwszego przed przerwą po podaniu Antonio Candrevy, drugiego po przerwie. Przytomnie uruchomił go wycofaniem Bartosz Bereszyński. Polak idzie za ciosem, ponieważ asystował również w poprzedniej kolejce. Sampdoria czuła się swobodnie i dorzuciła jeszcze gola Antonio Candrevy na 3:0 w 70. minucie.

4. kolejka Serie A:

Empoli FC - UC Sampdoria 0:3 (0:1) 0:1 - Francesco Caputo 31' 0:2 - Francesco Caputo 52' 0:3 - Antonio Candreva 70'