Stal Mielec zrobiła krok w stronę utrzymania. Minimalne zwycięstwo

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Darek Delmanowicz / Na zdjęciu: piłkarze drużyny PGE FKS Stal Mielec Koki Hinokio (w środku) i Krystian Getinger (z prawej) oraz Leandro (z lewej) z zespołu Radomiak

Piłkarze Stali Mielec stanęli na wysokości zadania i zwyciężyli 1:0 w starciu z Radomiakiem Radom. W pierwszej połowie bramkę na wagę kompletu punktów zdobył Grzegorz Tomasiewicz.

W tym artykule dowiesz się o:

Na początku spotkania dogodną sytuację miał Mateusz Mak. Po podaniu Fabiana Piaseckiego piłkarz Stali Mielec strzelił prosto w Filipa Majchrowicza. Radomiak Radom utrzymywał się przy piłce. Bliski szczęścia był Karol Angielski, uderzenie napastnika zostało jednak zablokowane.

Przyjezdni dopięli swego w końcówce pierwszej połowy. Majchrowicz powstrzymał faulem Piaseckiego, sędzia Piotr Lasyk nie miał żadnych wątpliwości i podyktował "jedenastkę". Egzekucję wykonał Grzegorz Tomasiewicz, który pewnym strzałem pokonał golkipera.

Obraz gry nie zmienił się po przerwie. Podopieczni Dariusza Banasika narzucili swój styl, ale miejscowi skutecznie odpierali kolejne ataki. Fabian Piasecki wypuścił podaniem Maksymiliana Sitka, a ten stanął oko w oko z bramkarzem. Skrzydłowy przegrał pojedynek z Filipem Majchrowiczem.

W 82. minucie Mario Rondon mógł doprowadzić do wyrównania. Doświadczony snajper przelobował Rafała Strączka i piłka odbiła się od poprzeczki bramki.

Przyjezdni naciskali rywali, ale świetnie prezentował się Strączek. W doliczonym czasie golkiper uchronił swój zespół przed stratą bramki. Stal minimalnie zwyciężyła z Radomiakiem.

Stal Mielec - Radomiak Radom 1:0 (1:0) 1:0 - Grzegorz Tomasiewicz (k.) 45+2'

Stal: Rafał Strączek - Jonathan de Amo, Mateusz Matras, Mateusz Żyro, Maksymilian Sitek, Maciej Urbańczyk (72' Bożidar Czorbadżijski), Grzegorz Tomasiewicz (78' Dawid Kort), Krystian Getinger, Koki Hinokio (46' Konrad Wrzesiński), Mateusz Mak (66' Albin Granlund), Fabian Piasecki (78' Maciej Jankowski).

Radomiak: Filip Majchrowicz - Damian Jakubik, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz, Michał Kaput (66' Meik Karwot), Filipe Nascimento (78' Tiago Matos), Luis Machado (46' Mario Rondon), Leandro, Miłosz Kozak (46' Domiink Sokół), Karol Angielski (78' Maurides).

Żółte kartki: Getinger (Stal) - Kaput, Nascimento, Jakubik (Radomiak).

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).