Rezerwowy napastnik bohaterem hitu w Łodzi. Bramka w doliczonym czasie gry!

Cierpliwość piłkarzy ŁKS została wynagrodzona. W przedostatnim meczu 10. kolejki Fortuna I Ligi łodzianie wygrali z Sandecją Nowy Sącz 1:0, a gola w doliczonym czasie gry zdobył Maciej Radaszkiewicz.

Krzysztof Sędzicki
mecz ŁKS Łódź - Podbeskidzie Bielsko-Biała Materiały prasowe / ŁKS Łódź / CYFRASPORT / Radosław Jóźwiak / Na zdjęciu: mecz ŁKS Łódź - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Mecz rozegrano na Stadionie Króla w Łodzi, bo obiekt im. Ojca Władysława Augustynka w Nowym Sączu przechodzi modernizację i trwa na nim wymiana murawy. Sandecja formalnie była więc gospodarzem. ŁKS przystępował do tego spotkania trzy dni po wyczerpującym spotkaniu 1/32 finału Pucharu Polski z Cracovią, które łodzianie wygrali po karnych.

- Z dobrymi drużynami gra nam się lepiej. Łatwiej jest nam wtedy o konstrukcję akcji, nikt się nie muruje, jak niektóre drużyny w I lidze. Jesteśmy trochę przetrzebieni kontuzjami, ale mamy szeroki skład. Dużo osób dziś dostało szansę. Fajnie, że to dalej zatrybiło i udało nam się zrobić kroczek do przodu zw Pucharze, ale teraz skupiamy się już tylko na lidze - mówił po tamtym spotkaniu Jakub Tosik.

Niedzielne spotkanie zapowiadało się jako jedno z najciekawszych w dziesiątej serii gier, ale oba zespoły raczej tempa nie forsowały. W pierwszym kwadransie Marek Kozioł miał tylko jedną sytuację, w której mógł czuć się zagrożony. Sandecja miała rzut wolny, bramkarz ŁKS wyszedł z bramki, a przelobować próbował go Damir Sovsić.

Na nieszczęście dla biało-czerwono-białych, znów trenerowi Kibu Vicuni wypadł piłkarz z powodu kontuzji. Tym razem w 33. minucie ból w lewej nodze poczuł Michał Trąbka i musiał zostać zmieniony przez Mikkela Rygaarda. Dopiero w 40. minucie łodzianie oddali pierwszy celny strzał. Było to uderzenie z dystansu Ricardinho, ale bez problemu piłkę złapał Dawid Pietrzkiewicz.

W drugiej połowie zarówno ekipa z Nowego Sącza, jak i "goście", przenosili ciężar gry pod pole karne przeciwników, lecz niewiele z tego wynikało. Godne odnotowania były tylko próby Michała Walskiego z dystansu oraz minimalna pomyłka Macieja Radaszkiewicza w 79. minucie.

"Gospodarze" kończyli ten mecz w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Błażeja Szczepanka. Rezerwowy Sandecji spędził na boisku zaledwie 12 minut. Pod koniec ŁKS jeszcze przycisnął. W doliczonym czasie gry w słupek z dystansu huknął Rygaard, ale to nie było ostatnie słowo łódzkiego zespołu.

W ostatniej akcji meczu, w doliczonym czasie gry ełkaesiacy zadali jednak cios. Maciej Dąbrowski znakomicie uruchomił podaniem Macieja Radaszkiewicza, a ten balansem ciała zgubił trzech obrońców i strzałem z kilku metrów pokonał Pietrzkiewicza dając trzy punkty swojej drużynie.

Sandecja Nowy Sącz - ŁKS Łódź 0:1 (0:0)
0:1 - Maciej Radaszkiewicz 90+4'

Sandecja: Dawid Pietrzkiewicz - Tomasz Boczek, Rafał Kobryń, Sebastian Rudol, Kamil Słaby - Michal Piter Bućko, Jakub Zych (72' Błażej Szczepanek), Damir Sovsić, Damian Chmiel (72' Robert Janicki), Michał Walski - Swietosław Dikow (57' Dawid Wolny).

ŁKS: Marek Kozioł, Bartosz Szeliga, Maciej Dąbrowski, Oskar Koprowski, Adrian Klimczak - Jakub Tosik (88' Maksymilian Rozwandowicz) - Maciej Wolski (88' Mateusz Bąkowicz), Michał Trąbka (39' Mikkel Rygaard Jansen), Antonio Dominguez, Kelechukwu Ebenezer Ibe-Torti (67' Piotr Gryszkiewicz) - Ricardinho (66' Maciej Radaszkiewicz).

Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).

Żółte kartki: Szczepanek (Sandecja) - Kelechukwu, Gryszkiewicz (ŁKS)

Czerwona kartka: Szczepanek (Sandecja, 84' - za drugą żółtą)