Grzegorz Krychowiak i Sebastian Szymański pokazali się z dobrej strony w rosyjskiej Premier Lidze. Obaj zostali wybrani do "jedenastki" 9. kolejki.

Rafał Szymański
Sebastian Szymański WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Sebastian Szymański
Latem Grzegorz Krychowiak zamienił Lokomotiw Moskwa na FK Krasnodar i bardzo szybko został kapitanem nowego zespołu. Kadrowicz przypomniał o sobie w niedzielnym spotkaniu ligowym.

W 21. minucie starcia z FK Sochi pomocnik kapitalnie dograł do wychodzącego na pozycję Remy'ego Cabelli i Francuz sfinalizował całą akcję. W drugiej połowie sam Krychowiak wpisał się na listę strzelców - wykorzystał rzut karny w 64. minucie rywalizacji i tym samym ustalił wynik na 3:0 dla FK Krasnodar.

Dinamo Moskwa podejmowało Rubin Kazań w ramach 9. kolejki. Swoją cegiełkę do zwycięstwa miejscowych dołożył Sebastian Szymański, który precyzyjnie dośrodkował do Wiaczesława Grulewa i zapisał kolejną asystę na swoim koncie. Stołeczny klub wygrał 2:0.

Szymański imponuje formą w bieżącym sezonie - jego dorobek to trzy trafienia i trzy asysty. Był jednym z trzech graczy Dinama, który został wybrany do najlepszej drużyny minionej kolejki Premier Ligi. Wyróżniono także dwóch zawodników FK Krasnodar, w tym Krychowiaka.

Sensacyjna propozycja dla FC Barcelona. Chodzi o 1,5 miliarda euro!