Popis strzelecki Zenitu Sankt Petersburg. Atalanta z pierwszą wygraną

Pięć goli padło w dwóch pierwszych środowych meczach Ligi Mistrzów. W Sankt Petersburgu Zenit pokonał Malmoe FF aż 4:0, zaś Atalanta Bergamo wygrała z Young Boys Berno 1:0.

Krzysztof Sędzicki
piłkarze Zenita Sankt Petersburg PAP/EPA / ANATOLY MALTSEV / Na zdjęciu: piłkarze Zenita Sankt Petersburg
Zenit i Malmoe walczyły o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Ligi Mistrzów. Ekipa z Rosji przegrała w pierwszej kolejce z Chelsea 0:1, zaś Szwedzi ulegli Juventusowi aż 0:3.

Ekipa trenera Siergieja Semaka brawurowo rozpoczęła spotkanie, bo już w 9. minucie Claudinho wykorzystał zagranie z lewej strony Santosa i było 1:0. Do przerwy mistrzowie Szwecji starali się dotrzymywać tempa rywalom.

Po zmianie stron jednak wszystko się posypało. Daler Kuziajew głową zamknął miękkie dośrodkowanie Jarosława Rakickija na ósmy metr i pokonał Johana Dahlina. Pięć minut później goście grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Anela Ahmedhodzicia.

W 80. minucie przepięknym uderzeniem z dystansu lewą nogą popisał się Aleksiej Sutormin, a w doliczonym czasie gry Malmoe dobił Wendel, i to dosłownie, bo kopnął piłkę odbitą przez bramkarza rywali po strzale Azmuna.

Zenit Sankt Petersburg - Malmoe FF 4:0 (1:0)
1:0 - Claudinho 9'
2:0 - Daler Kuziajew 49'
3:0 - Alex Sutormin 80'
4:0 - Wendel 90+4'

Zenit: Stanisław Kricjuk - Wilmar Barrios, Dmitri Czistjakow, Jarosław Rakickij - Aleksiej Sutormin, Daler Kuziajew, Wendel, Douglas Santos - Malcolm, Artem Dzyuba, Claudinho.

Malmoe: Johan Dahlin - Eric Larsson, Anel Ahmedhodzic, Lasse Nielsen, Franz Brorsson - Jo Inge Berget, Bonke Innocent, Anders Christiansen, Erdal Rakip - Veljko Birmancević, Antonio Colak.

Sędziował: Tasos Sidiropoulos (Grecja)