Polski obrońca popełnił kosztowny błąd

Thiago Cionek nie będzie miło wspominał 7. kolejki Serie B. Były reprezentant Polski nie pomógł Regginie Calcio, która przegrała 0:2 na terenie AC Pisa 1909.

Rafał Szymański
Thiago Cionek Getty Images / Maurizio Lagana / Na zdjęciu: Thiago Cionek
Zdecydowanym faworytem tej rywalizacji był zespół gospodarzy, który jest w grze o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. AC Pisa 1909 objęła prowadzenie po kuriozalnym błędzie rywali.

W 6. minucie Samuele Brindelli podłączył się do akcji ofensywnej, a następnie płasko dośrodkował w pole karne. Thiago Cionek próbował interweniować wślizgiem, przeciął tor lotu piłki i pokonał własnego bramkarza.

Podopieczni Luki D'Angelo nie odpuszczali po zmianie stron. W 64. minucie Vasco Regini faulem zatrzymał przeciwnika i sędzia wskazał na 11. metr. Na dodatek drużynę gości osłabił Alessandro Micai, który zobaczył żółtą kartkę. Po krótkim zamieszaniu Lorenzo Lucca ustalił rezultat na 2:0.

AC Pisa 1909 utrzymała się na fotelu lidera Serie B. Cionek nie opuścił jeszcze ani jednej minuty w tym sezonie. Były reprezentant Polski wystąpił siedem razy w lidze. Jego Reggina zajmuje 9. miejsce w stawce.

AC Pisa 1909 - Reggina Calcio 2:0 (1:0)
1:0 - Thiago Cionek (s.) 6'
2:0 - Lorenzo Lucca (k.) 68'

Czytaj także: Były piłkarz prowadzi biuro podróży. "Polacy uratowali Grekom sezon" Przedziwna metamorfoza w derbach Turynu. Podwójna radość Szczęsnego ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ośmieszył czterech obrońców, a potem... Akcja nie z tej ziemi!