Szalona pogoń Francuzów w Lidze Narodów. Musisz zobaczyć to jeszcze raz (wideo)

Belgia i Francja stworzyły znakomite widowisko w półfinale Ligi Narodów. Kibice zobaczyli aż pięć bramek, świetne interwencje bramkarskie i niespodziewany zwrot wydarzeń. Warto obejrzeć skrót meczu.

Robert Czykiel
Theo Hernandez (w kółku) Twitter / Na zdjęciu: Theo Hernandez (w kółku)
Jeżeli ktoś spodziewał się nudnych półfinałów Ligi Narodów, to pozytywnie się rozczarował. Już w środę spotkanie Włochy - Hiszpania (1:2) dostarczyło emocji, ale jeszcze ciekawiej było dzień później. Mecz Belgia - Francja był jednym z najciekawszych w 2021 roku.

Po pierwszej połowie wydawało się, że Belgowie finał mają w garści. Kilka minut przed przerwą gole strzelili Yannick Ferreira Carrasco oraz Romelu Lukaku i było 2:0.

W drugiej połowie byliśmy świadkami przebudzenia Francuzów. Najpierw świetnie w polu karnym zachował się Karim Benzema, potem z rzutu karnego wyrównał Kylian Mbappe i spotkanie zaczęło się od nowa.

Kiedy wiele wskazywało na to, że będzie dogrywka, to w samej końcówce zaczęło się robić gorąco. Ostrzeżeniem był strzał Paula Pogby w poprzeczkę, a chwilę później pięknego gola zdobył Theo Hernandez, który zapewnił Francji awans do finału Ligi Narodów, w którym już czekała Hiszpania.