Lider zwyciężył. Trzy kanonady w eWinner II lidze

Stal Rzeszów pozostaje na pierwszym miejscu w wyścigu po awans do Fortuna I ligi. Lider ograł 4:3 Śląsk II Wrocław. Po pięć goli strzeliła Chojniczanka piłkarzom GKS-u Bełchatów oraz Wigry Suwałki zawodnikom Pogoni Siedlce.

piłkarze Stali Rzeszów WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Stali Rzeszów
Lider z Rzeszowa zaczął gubić punkty po piorunującej serii zwycięstw odniesionych na początku sezonu. Dlatego Stal nie chciała pozwolić sobie na potknięcie w rywalizacji ze Śląskiem II Wrocław. Na pierwszego jej gola, strzelonego przez Damiana Michalika, goście odpowiedzieli po nieco ponad kwadransie trafieniem Adriana Łyszczarza. Lider musiał zmobilizować się do kolejnego szturmu. Bramka "do szatni" Patryka Małeckiego doprowadziła do wyniku 2:1. Śląsk miał szanse na ponowne wyrównanie, ale solidnie bronił Wiktor Kaczorowski. Po 75. minucie padły jeszcze aż cztery gole, ale nie zmieniła się drużyna będąca na prowadzeniu - Stal wygrała 4:3.

W kanonadach Chojniczanki i Wigier Suwałki każdego gola strzelił inny zawodnik. Demolowanie bełchatowian rozpoczął Artur Pląskowski, a ostatnią bramkę dla chojniczan zdobył Tomasz Mikołajczak. Wigry sprawiły lanie Pogoni Siedlce, której w sobotnie popołudnie nic nie wychodziło. Była dopiero 12. minuta, a Maciej Górski już zszedł z boiska po zobaczeniu czerwonej kartki za faul. Po przerwie Pogoń nie wykorzystała nawet rzutu karnego. Uderzenie Macieja Wichtowskiego obronił Hieronim Zoch.

Sokół Ostróda obudził się i przestaje straszyć katastrofalnym bilansem. W 11. kolejce czerwona latarnia ligi zdobyła pierwszy punkt za remis ze Śląskiem II Wrocław, a w 12. kolejce odniosła premierowe zwycięstwo. Sokół zwyciężył 2:1 z Hutnikiem Kraków dzięki dwóm uderzeniom Sebastiana Rugowskiego. Drużyna z województwa małopolskiego wyszła na prowadzenie po niespełna kwadransie meczu, ale później miała problem z kontrolowaniem sytuacji na boisku. Za karę Hutnik pozostaje w towarzystwie Sokoła w strefie spadkowej.

12. kolejka eWinner II ligi:

Stal Rzeszów - Śląsk II Wrocław 4:3 (2:1)

2:1 - Sebastian Rugowski 54'

Olimpia Elbląg - Garbarnia Kraków 1:0 (0:0)

18 GKS Bełchatów 34 6 4 24 17:74 18

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stal Rzeszów będzie najlepszym drugoligowcem sezonu?