Ależ to była kolejka Ekstraligi! 22 gole w pięciu meczach

W ostatniej serii gier przed przerwą reprezentacyjną piłkarki w Ekstralidze pokazały skuteczność strzelecką. Osiem goli padło w meczu w Koninie, a po pięć w Tarnowie i Wrocławiu.

Krzysztof Sędzicki
mecz Tarnovia Tarnów - AP Lotos Gdańsk WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: mecz Tarnovia Tarnów - AP Lotos Gdańsk
W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 8. kolejki piłkarki Medyka Konin dwa razy obejmowały prowadzenie, a i tak przegrały mecz. W starciu z Górnikiem Łęczna gol na 1:0 padł już w 3. minucie, a zdobyła go Stephanie Zuniga-Herrera. Tyle, że Marcjanna Zawadzka wyrównała po kolejnych pięciu minutach. Do przerwy było 2:2 po trafieniach Chinonyerem i Chudzik, a tuż po niej Androniki Michalopoulu trafiła na 3:2 dla gospodyń. Ostatnie słowo, a nawet trzy, należało jednak do gości za sprawą Chinonyerem, Jezioro i Giętkowskiej.

Ambitna walka beniaminka, Tarnovii Tarnów, nie wystarczyła do wygranej. Ekipa trenera Michała Jarząba przegrała z AP Lotosem Gdańsk 2:3. To trzecie zwycięstwo piłkarek z Trójmiasta w sezonie. Po raz pierwszy trzy punkty pojechały na Pomorze Zachodnie. Olimpia Szczecin wygrała w Bydgoszczy ze Sportisem KKP 1:0 dzięki trafieniu Natalii Oleszkiewicz.

Sporo emocji dostarczył mecz w Łodzi, gdzie lider rozgrywek, TME SMS, podejmował objawienie tego sezonu GKS Katowice. To przyjezdne objęły prowadzenie w 30. minucie dzięki bramce Marleny Hajduk z rzutu karnego. Dopiero po przerwie ekipa trenera Marka Chojnackiego wrzuciła wyższy bieg. W 53. minucie wyrównała powracająca po kontuzji Paulina Filipczak, a na 13 minut przed końcem rzut karny na bramkę zamieniła Gabriela Grzybowska. Trzy punkty dla łodzianek uratowała Oliwia Szperkowska, fantastyczną interwencją w doliczonym czasie gry.

Piątej porażki w sezonie doznały piłkarki Śląska Wrocław, które uległy u siebie drużynie AZS UJ Kraków 2:3, choć dwa razy strzelały wyrównującą bramkę. Na gola Natalii Wróbel odpowiedziała Martyna Buś, zaś na trafienie Kingi Wilk tuż przed przerwą - Karolina Iwaśko. Trzy punkty krakowiankom zapewniła Natalia Wróbel.

Na prośbę Rekordu Bielsko-Biała mecz beniaminka z Czarnymi Antrans Sosnowiec został przełożony na 10 listopada. Teraz w Ekstralidze nastąpi trzytygodniowa przerwa w związku z kolejną turą meczów eliminacji do mistrzostw świata. Polki zagrają 21 października w Łodzi z Norwegią i pięć dni później w Tychach z Albanią.